آتش‌سوزی در اوین؛ آمریکا می‌گوید مسئولیت جان زندانیان دوتابعیتی با ایران است

0 49ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در توییتی با ابراز نگرانی در مورد آتش‌سوزی در زندان اوین، مسئولیت جان زندانیان دو تابعیتی آمریکایی را بر عهده حکومت ایران دانست.

آقای پرایس نوشته است که «ما گزارش ها از زندان اوین را با فوریت دنبال می‌کنیم.»

این مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزوده است: «ما با دولت سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در تماس هستیم. مسئولیت کامل امنیت شهروندان ما که به ناحق در بازداشت هستند، به عهده ایران است و باید فورا آزاد شوند.»

در واکنش به بروز آتش‌سوزی در زندان اوین، وزارت خارجه آمریکا می‌گوید در حال دنبال کردن وضعیت نگران‌کننده در این زندان و خطری که زندانیان را تهدید می‌کند، است.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم به رادیوفردا گفت اولویت آمریکا شهروندان آمریکایی است که غیرقانونی در ایران زندانی هستند و امنیت و حقوق آن‌ها باید تامین شود.

این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که واشینگتن در حال کار با متحدان خود، که آن‌ها نیز شهروندانی دارند که در زندان اوین هستند، تا مسئولیت ایران در زمینه شهروندانی که غیرقانونی زندانی هستند را یادآوری کند.

در همین باره جرد گنسر وکیل خانواده نمازی با انتشار بیانیه‌ای گفت تا ساعت ۲ بامداد به وقت ایران، سیامک نمازی از زندان اوین تماسی برقرار نکرده است.

آقای گنسر در این بیانیه از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته است که هر چه سریعتر به سیامک نمازی دسترسی دهند تا با خانواده‌اش تماس بگیرد. وکیل خانواده نمازی در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که این بحران نشان می‌دهد که جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده «نباید از هیچ تلاشی برای بازگرداندن گروگان‌های آمریکا فروگذار کند».

مراد طاهباز، عماد شرقی و سیامک نمازی، زندانیان دو تابعیتی هستند که در زندان اوین نگهداری می‌شوند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.