آتش‌سوزی در جزیره رودس یونان؛ تخلیه گسترده مردم ادامه دارد

0 13با ادامه آتش‌سوزی گسترده جنگل های در جزیره رودس یونان، تخلیه گسترده مردم از خشکی و دریا ادامه دارد و به گفته مقامات، آتش سوزی جنگلی که طی پنج روز گذشته در جزیره رودس یونان جریان دارد، صدها نفر را مجبور به فرار از روستاها و سواحل آسیب کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، همچنین بیش از دو هزار تن، از جمله گردشگران، با کشتی‌های گارد ساحلی و قایق‌های شخصی از سواحل جنوب شرقی جزیره گریخته‌اند.

علاوه بر این، با نزدیکتر شدن شعله‌های آتش به روستاهای پیفکی، لیندوس و کالاتوس، از هزاران تن دیگر خواسته شد تا این روستاها را ترک کنند.

رویترز می‌گوید تخلیه ساکنان موجب شده است که این آتش‌سوزی خسارت انسانی نداشته باشد.

در شرایطی‌که آتش‌نشانان با پشتیبانی هوایی و نیروهای کمکی از اسلوواکی، برای مهار آتش تلاش می‌کنند ولی وزش بادهای شدید، شراره‌های آتش را پخش کرده و آتش‌سوزی گسترش می‌یابد.

آسوشیتد‌پرس نیز خبر داد که «اتحادیه اروپا»، آتش‌نشانان و هواپیماهای آتش‌نشان از کشورهای دیگر را برای کمک به مردم و رویارویی با آتش‌سوزی‌ها به سمت یونان گسیل کرده است.

کارشناسان بر این باورند که موج گرما و درجه حرارت بالا، خطر آتش‌سوزی را بیشتر می‌کند و یونان در سال‌های اخیر به کانون آتش‌سوزی‌های جنگلی تبدیل شده است.

دولت یونان مدیریت بحران و درخواست کمک‌های خارجی را برای رویارویی با پیامد‌های این بحران، فعال کرده است.

پیش‌تر نیز در فروردین‌ماه امسال، آتش‌سوزی جنگلی در مرز اسپانیا و فرانسه موجب از بین رفتن بیش از ۷۵۰ هکتار جنگل شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.