آتش‌سوزی در عراق، یک «عروسی» را به «عزای عمومی» تبدیل کرد

0 9در پی کشته و زخمی شدن صدها نفر در یک مراسم عروسی در استان نینوا در کشور عراق، یک هفته «عزای عمومی» اعلام و رییس‌جمهور این کشور خواستار «انجام تحقیقات» در خصوص آن شد.

به گزارش وب‌سایت شبکه تلویزیونی «الجزیره»، تحقیقات اولیه در ارتباط با این آتش‌سوزی مرگبار، حاکی از آن است که از دلایل اصلی بروز فاجعه، نقض رعایت دستورالعمل‌های قانونی به‌ویژه «قوانین ایمنی» بوده است.

به‌سبب گستردگی حادثه، منابع رسمی عراقی آمار مختلفی در رابطه با تعداد قربانیان این حادثه که از آن به‌عنوان «یکی از بدترین آتش‌سوزی‌های سال‌های اخیر» یاد می‌شود، اعلام کرده‌اند.

در این حال، نجم الجبوری، استاندار نینوا گفته است که در نتیجه آتش‌سوزی، دست کم «۱۱۴ نفر» کشته و حدود «۲۰۰ نفر» نیز زخمی شدند. مقامات محلی یک هفته «عزای عمومی» در این استان اعلام کردند.

این آتش‌سوزی شامگاه سه‌شنبه چهارم مهرماه در یک تالار پذیرایی منطقه «الحمدانیه» استان نینوا و در شرق شهر موصل (شمال‌غرب عراق) حین برگزاری جشن عروسی رخ داد.

از سوی دیگر، به گزارش «اسکای‌نیوز عربی»، امروز چهارشنبه پنجم مهرماه عبداللطیف جمال رشید (السودانی)، رئیس‌جمهور عراق نیز بر لزوم آغاز «تحقیقات فوری» درباره آتش‌سوزی الحمدانیه تاکید کرد.

او با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس، با «فاجعه‌ای دردناک» خواندن این حادثه، خواستار انجام تمامی اقدامات ایمنی برای «جلوگیری از تکرار آن» شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.