آغاز پرواز مستقیم بین تهران و ایروان

0 11


پروازهای مستقیم ایروان – تهران توسط یک شرکت هواپیمایی ارمنی به نام «فلای وان ارمنیا» به جریان افتاد.

شرکت هواپیمایی «فلای وان ارمنیا» (FlyOne Armenia)، پروازهای مستقیم ایروان – تهران خود را آغاز کرد.

پیش از این شرکت هواپیمایی ارمنستانی «ارمنیا ایرویز» (Armenia Airways) و ۳ شرکت هواپیمایی ایرانی نیز پرواز مستقیم تهران به ایروان و بالعکس را ارائه می‌دادند. پروازهای شرکت هواپیمایی فلای وان ارمنیا روزهای دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته، بین فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس (Zvartnots International Airport) و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی انجام خواهد شد.

آرام آنانیان، رئیس هیئت‌مدیره فلای وان ارمنیا، درباره اهداف راه‌اندازی پرواز مستقیم میان دو کشور، گفت:

شرکت فلای وان، عرضه‌کننده بلیط‌های ارزان‌قیمت است و پروازهای این شرکت، انتخاب‌های بیشتری را برای مسافران به ارمغان خواهد آورد.» وی تاثیر افزایش پروازهای دو کشور را در حوزه‌های اقتصادی، گردشگری و فرهنگی دارای اهمیت دانست و اظهار داشت: «پرواز مستقیم، ارتباطات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد و ظرفیت‌های صنعت گردشگری را نیز بیشتر می‌کند.

آنانیان درباره چشم‌انداز پروازهای این شرکت در ایران، گفت:

افزایش تعداد پروازها، افزایش مقصدهای پروازی یا حتی تبدیل تهران و ایروان به کانون‌های ارتباطی در منطقه، از گزینه‌هایی است که می‌توان در آینده بررسی کرد.

شرکت فلای وان ارمنیا، سال ۲۰۲۱ میلادی کار خود را آغاز کرد و پروازهای آن، علاوه بر شهرهای مختلف روسیه، پاریس، لیون، میلان، دوسلدورف، بیروت، دوبی و چند شهر دیگر را نیز پوشش می‌دهد. هواپیماهای این شرکت هواپیمایی از نوع ایرباس A320 و A319 با ظرفیت ۱۸۰ و ۱۴۴ مسافر است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.