آلک بالدوین به علت تیراندازی مرگبار سرصحنه فیلمبرداری دادگاهی خواهد شد

0 4


وکیل آقای بالدوین اتهام‌ها را ناروا و بی‌اساس خوانده و گفته علیه آنها خواهد جنگید

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

وکیل آقای بالدوین اتهام‌ها را ناروا و بی‌اساس خوانده و گفته علیه آنها خواهد جنگید

در ادامه رسیدگی به پرونده شلیک تصادفی آلک بالدوین، هنرپیشه سرشناس هالیوود به یکی از فیلمبرداران در سر صحنه، دادستان ناحیه سنتافه ایالت نیومکزیکو گفته آقای بالدوین و همچنین یکی از عوامل تهیه این فیلم که مسئول سلاح‌های مخصوص فیلم و تامین جانی عوامل سرصحنه بوده را به اتهام دو فقره «اقدام به قتل غیرعمد» به دادگاه خواهد کشاند.

در جریان این حادثه که اکتبر دو سال پیش (۲۰۲۱) روی داد، آلک بالدوین در هنگام تمرین به سوی هالینا هاچینز فیلم‌بردار و جول سوزا، کارگردان، که در پشت صحنه بودند شلیک کرد در حالی که آقای بالدوین تصور می‌کرد یک اسلحه خالی و ایمن ویژه صحنه‌های سینمایی در دست دارد، گلوله خانم هاچینز ر از پای درآورد و جول سوزا را هم به طور جدی مجروح کرد.

وکلای هر دو نفر، یعنی آلک بالدوین و هنا گوتیرز رید، گفته‌اند علیه این اتهام‌ها از خود دفاع خواهند کرد.

روز پنچشنبه، ۱۹ ژانویه، ماری کارمک-آلتویس، دادستان ناحیه سنتافه ضمن اعلام اتهام‌ها علیه آقای بالدوین و خانم رید گفت بنا دارد شکایت را اواخر همین ماه جاری – ژانویه – به دادگاه تقدیم کند.

او طی بیانیه‌ای به رسانه‌ها گفته: «من مجاب شدم که شواهد کافی مبنی بر متهم کردن آلک بالدوین، بازیگر و تهیه‌کننده پروژه، و هنا گوتیرز رید، مسئول تسلیحات سرصحنه، به اقدام غیرداوطلبانه منجر به قتل غیرعمد» وجود دارد».

او در ادامه تصریح کرده که بر همین اساس این دو سینماگر را به دادگاه خواهد کشاند چرا که: «تا وقتی که من اینجا هستم، هیچ کس بالاتر از قانون نخواهد بود. درخواست اجرای عدالت حق همه است».

در صورت محکوم شدن آلک بالدوین در دادگاه او ممکن است به تحمل ۱۸ ماه زندان و پرداخت جریمه تا سقف ۵ هزار دلار محکوم شود.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

کشته شدن هالینا هاچینز در سر صحنه موجب اوج گرفتن انتقادها و درخواست افزایش استاندارهای ایمنی در هنگام فیلمسازی شد

در جریان این تیراندازی جوئل سوزا، کارگردان فیلم وسترن «راست – Rust» هم مجروح شد اما دادستان گفته او شکایتی نکرده و اتهامی هم به علت مجروح شدن او ثبت و پیگیری نخواهد شد.

یکی دیگر از عوامل فیلم به نام دیوید هال که از دستیاران کارگردان بود هم پس از آن که پذیرفت در رعایت ایمنی برای استفاده از اسلحه اهمال کرده، به تحمل ۶ ماه تحت‌نظر پلیس بودن محکوم شده است.

همزمان متیو هاچینز، همسر هالینا هاچینز، فیلم‌برداری که در این حادثه کشته شد، با انتشار بیانیه‌ای گفته از اتهامات علیه آلک بالدوین و هنا رید استقبال می‌کند: «این که بدانیم در ایالت نیومکزیکو هیچکس فراتر از قانون نیست برای خانواده تسلی بخش است».

اما وکیل آقای بالدوین با رد اتهام قتل غیرعمد علیه او گفته این اقدام دادستان سنتافه را «عملی بی‌نتیجه برای استفاده از سیستم قضا» می‌داند.

او گفته: «هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم آقای بالدوین از وجود گلوله واقعی در داخل اسلحه یا در هیچ کجای صحنه تولید فیلم خبردار بوده. او تنها به توصیه حرفه‌ای عوامل کاربلد در تیم تهیه متکی بوده و آنها هم فرض را بر خالی بودن سلاح از گلوله واقعی گذاشته بودند. ما علیه این اتهام‌ها خواهیم جنگید و پیروز هم خواهیم شد».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.