آمریکا طرح حفاظت از مقامات دولت ترامپ در برابر تهدیدات ایران را تمدید کرد

0 20دولت جو بایدن بار دیگر طرح حفاظت از مایک پومپئو، وزیر خارجه پیشین ایالات متحده، و یکی از دستیارهای ارشد او را به خاطر تهدیدات جمهوری اسلامی تمدید کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خارجه ایالات متحده هفته گذشته در یادداشت‌های جداگانه‌ای به کنگره اعلام کرد که تهدیدات علیه آقای پومپئو و برایان هوک همچنان «جدی» است. آقای هوک نماینده ویژه دولت دونالد ترامپ در امور ایران بود.

برایان هوک به همراه مایک پومپئو کمپین «فشار حداکثری» علیه ایران را به دنبال خروج واشینگتن از توافق هسته‌ای، موسوم به برجام، هدایت کردند. ایران در عین حال این دو را مسئول کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، در فرودگاه بغداد می‌داند و تاکید کرده که انتقام خواهد گرفت.

از ژانویه ۲۰۲۱ که برایان هوک مسئولیت خود را واگذار کرد، این دهمین بار است که وزارت خارجه ایالات متحده طرح حفاظت از او را تمدید می‌کند. طرح حفاظت از مایک پومپئو نیز برای هفتمین بار است که تمدید می‌شود. این اختلاف از آنجا ناشی می‌شود که آقای پومپئو به عنوان وزیر خارجه سابق به طور خودکار پس از مسئولیت خود تا ماه‌ها مشمول طرح حفاظت می‌شد.

در نامه وزارت خارجه ایالات متحده به کنگره که جان باس، معاون موقت وزیر، آن را امضا کرده، آمده است: «بدین وسیله اعلام می‌دارم که تهدیدات خاص علیه مایکل پومپئو، وزیر امور خارجه سابق، همچنان ادامه دارد.»

نامه مشابهی نیز در رابطه با برایان هوک برای کنگره ارسال شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیش از این گزارش داده بود که وزارت خارجه ایالات متحده ماهانه بیش از دو میلیون دلار برای حفاظت بیست و چهار ساعته از مایک پومپئو و برایان هوک هزینه می‌کند.

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم، روز ۱۳ دی در سومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی بار دیگر مقامات دولت پیشین آمریکا را تهدید به انتقام‌گیری کرد.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس و رادیو فردا؛ س.ن/ک.رSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.