آمریکا همزمان با تحریم سه مقام دیگر ایران، کاربرد آمبولانس در سرکوب را نشانه ترس رهبران ایران خواند

0 8


وزارت خارجه آمریکا «سوء استفاده نهادهای امنیتی ایران از آمبولانس برای بازداشت‌شدگان» را به شدت محکوم کرده

منبع تصویر، Factnameh

توضیح تصویر،

وزارت خارجه آمریکا «سوء استفاده نهادهای امنیتی ایران از آمبولانس برای بازداشت‌شدگان» را به شدت محکوم کرده

همزمان با دهمین هفته اعتراضات در ایران و سرکوب آن توسط ماموران مسلح جمههوری اسلامی ایران، وزارت دارایی آمریکا سه مقام دیگر ایرانی را به دلیل مشارکت در سرکوب معترضان مسالمت جو وارد فهرست تحریم ها کرده و همزمان وزارت خارجه این کشور از «سوءاستفاده» از آمبولانس توسط ماموران جمهوری اسلامی ایران و بازداشت معترضان در آن انتقاد و این شیوه را نشانه ترس رهبران ایران از شهروندان خوانده است.

وزارت دارایی آمریکا در تازه ترین به روزرسانی تحریم های مرتبط به نقض حقوق بشر در ایران، سرهنگ حسن عسگری از فرماندهان سپاه پاسداران و فرماندار کنونی سنندج، سرهنگ علیرضا مرادی، فرمانده نیروی انتظامی سنندج و سرتیپ محمدتقی اصانلو، فرمانده قرارگاه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شمال غرب ایران موسوم به قرارگاه حمزه سیدالشهدا را در فهرست تحریم‌های قرار داده است.

این افراد و خانواده درجه اول شان اجازه ورود به آمریکا نخواهند داشت و اموال و حساب های بانکی احتمالی آنها در حوزه قضایی ایالات متحده توقیف خواهد شد.

از زمان آغاز سرکوب اعتراضات در ایران توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، آمریکا به طور مرتب مقام هایی را که درگیر در سرکوب شهروندان خوانده، وارد فهرست تحریم های خود کرده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.