آمریکا ١٣ دامنه اینترنتی مورد استفاده حزب‌الله لبنان را توقیف کرد

0 6وزارت دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه ١٣ دامنه اینترنتی مورد استفاده حزب‌الله لبنان و گروه‌های وابسته به آن از جمله تلویزیون المنار را توقیف کرد.

دستیار دادستان کل بخش امنت ملی وزارت دادگستری، این اقدام را در راستای ممانعت از دسترسی سازمان‌های تروریستی به منابع حمایتی و نشانگر آن دانست که ایالات متحده به این گروه‌ها اجازه نمی‌دهد از زیرساخت‌های آمریکا برای تهدید مردم آمریکا استفاده کنند.

متیو جی اولسن افزود وزارت دادگستری به وضع «تحریم‌های اقتصادی به عنوان بخشی از تعهد ما برای استقرار همه ابزارهای موجود علیه تهدیدات» نشات‌گرفته از کشورهای متخاصم و بازیگران تروریستی به طور یکسان ادامه خواهد داد.

جسیکا دی آبر، دادستان ایالات متحده برای بخش شرقی ایالت ویرجینیا، نیز در همین ارتباط گفت دامنه‌های توقیف‌شده «توسط افراد و نهادهایی کنترل می‌شوند که سرگرم برنامه‌ریزی یا ارتکاب اقدامات تروریستی علیه آمریکایی‌ها هستند و بنابراین از لحاظ قانونی اجازه استفاده از زیرساخت‌های آمریکایی را ندارند.»

همچنین رابرت آر ولز، دستیار مدیر بخش مبارزه با تروریسم پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، گفت این اداره همراه با شرکای بین‌المللی آمریکا به جست‌وجوی افراد کمک‌کننده به پیشبرد فعالیت‌های شرورانه حزب‌الله و سپردن آنها به دست عدالت ادامه خواهد داد.

کلیت و یا بخش‌هایی از حزب‌‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های تروریستی از نظر ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا، و عمده کشورهای عضو اتحادیه عرب قرار دارد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.