آنچه که لهجه انگلیسی ملکه الیزابت دوم درمورد جهان در حال تغییر نمایان کرد

0 53


  • سوفی هارداک و ریچارد گرِی
  • .

ملکه الیزابت دوم حین یکی از سخنرانی‌هایش

منبع تصویر، Hulton Archive/Getty Images

توضیح تصویر،

ملکه الیزابت دوم حین یکی از سخنرانی‌هایش

لهجه ملکه‌ای که طولانی‌ترین دوران سلطنت در جهان را داشت در طول سلطنت طولانی‌اش تکامل یافت، که منعکس‌کننده تغییرات اجتماعی عظیمی است که طی این دوره رخ داده است.

سلطنت طولانی ملکه الیزابت دوم به این معنی بود که او شاهد تغییرات زیادی در دنیای اطراف خود بود، از جیره‌بندی و مِه‌های تیره و سنگین تا رسانه‌های اجتماعی و یک بیماری همه‌گیر جهانی. او به‌عنوان ملکه‌ای که طولانی‌ترین دوران سلطنت را در بریتانیا داشت، به نمادی جهانی از ثبات و اصول استوار تبدیل شد. اما پس از ۷۰ سال تکیه زدن بر تخت سلطنت، ملکه میراث منحصر به فرد و گرانبهایی را از خود به جای گذاشت که با گذشت زمان تغییر کرد: صدایش، که در این چندین دهه ضبط و نگهداری شده است.

لهجه متمایز علیاحضرت، که از طریق سخنرانی‌های عمومی، برنامه‌های رادیویی، تلویزیون و سپس اینترنت به گوش‌ها می‌رسید، بینشی منحصر به فرد از چگونگی تغییر جهان در طول سلطنت طولانی او – و چگونگی تغییر او در این میان – ارائه می‌دهد. همچنین به شواهد فزاینده‌ای اضافه می‌کند مبنی بر این که الگوهای گفتاری ما در طول عمر انسان انعطاف‌پذیرتر است از آنچه قبلا تصور می‌شد، الگوهایی که تجربیات و خاطرات ما را جذب و منعکس می‌کند – حتی در دوران کهنسالی.

کمتر کسی چنین تاریخچه و بایگانی غنی و مفصلی از صدای خود به جا می‌گذارد. در طول چند روز گذشته، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان سخنرانی ملکه در سال ۱۹۴۷ در ۲۱ سالگی‌اش را دیده و شنیده‌اند. در آن زمان، او هنوز یک شاهزاده خانم بود، اما از همان زمان مصمم بود که با مردم خود عهد ببندد: «من دربرابر شما اعلام می‌کنم که تمام زندگی من، چه طولانی باشد چه کوتاه، وقف خدمت به شما خواهد بود.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.