آیا شغل شما روی رژیم غذایی‌تان اثر گذاشته و باعث چاقی‌تان می‌شود؟

0 11


آیا شغل شما رژیم غذایی‌تان را مختل می‌کند؟

منبع تصویر، Getty Images

چه تمام روز روی پاهایتان ایستاده باشید، یا شیفت‌های کاری داشته باشید و چه شغلتان پر استرس باشد، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود شغلتان روی رژیم غذاییتان تاثیر بگذارد.

بعد از ۲ سال کار از خانه (دورکاری)، بسیاری از کارمندان به محل کاری خود باز گشته‌اند و عادات سابق ساعت ناهار هم دوباره پدیدار می‌شوند: ساندویچ‌های آماده، غذا خوردن سر میز کار همراه با تنقلات راحت و نوشیدنی‌های گازدار روزانه. فروش کافه‌های زنجیره‌ای در حال افزایش است و گفته می‌شود فروش بازار مواد غذایی ( اعم از تحویل در منزل و داخل فروشگاه) به سمت میزان قبل از همه‌گیری جهانی رو به کاهش است.

شغل بعضی از کارکنان تاثیر مخربی بروی رژیم غذایی و سلامتشان دارد.

استرس

منبع تصویر، Getty Images

امی تولوفاری یک متخصص تغذیه بهداشت عمومی و مدرس تغذیه بهداشت عمومی در دانشگاه کاونتری است. او توضیح می‌دهد کار در محیط پر استرس می‌تواند روی رژیم غذایی افراد تاثیر بگذارد. خانم تولوفاری می‌گوید: «ما می‌دانیم که از نظر انتخاب‌هایی که می‌کنید، ارتباط بسیار زیادی بین خلق و خو (روحیه) و غذا وجود دارد. ما می‌دانیم که استرس می‌تواند منجر به سطح بالای کورتیزول در بدن شود که در زمان طولانی می‌تواند باعث سطح مزمن استرس و افزایش ولع شود، زیرا تحمل گلوکز کاهش یافته یا مختل شده است. این می‌تواند بروی اشتهای افراد هم تاثیر داشته باشد».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.