آیا ویروس کووید منشأ حیوانی داشته است؟

0 15


شیوع کرونا

منبع تصویر، Reuters

  • نویسنده, ویکتوریا گیل و رولاند پیز
  • شغل, بی‌‌بی‌سی

گروهی از دانشمندان می‌گویند اکنون “بهترین شواهد” ممکن را در این مورد در اختیار دارند که ویروس عامل بیماری کووید-۱۹ چگونه اولین بار به انسان سرایت کرد.

این تازه‌ترین تحول علمی‌ درتحقیقات پیرامون بدترین اپیدمی‌ در یک قرن گذشته است که درد سر ساز و به شدت سیاسی شده است؛ یک اپیدمی‌ که باعث چندین فرضیه رقابتی گردیده که هیچ کدام به طور قاطع اثبات یا نفی نشده‌اند.

تازه‌ترین بررسی‌ها حیوان بخصوصی را به عنوان منشأ احتمالی ویروس معرفی می‌کند. این نتیجه‌گیری بر اساس شواهدی است که سه سال قبل از بازار خرید و فروش حیوانات وحش هونان در شهر ووهان در مرکز چین به دست آمده و همیشه منشأ شیوع اولیه ویروس کووید تصور می‌شد.

در اوایل سال ۲۰۲۰ که کووید-۱۹ هنوز یک بیماری مرموز و ناشناخته بود، مراکز کنترل بیماری‌ها در چین برای کنترل بیماری از بازار حیات وحش هونان نمونه‌هایی برداشتند. اطلاعات ژنتیکی این نمونه‌ها همین اخیرا معلوم شده و به طور خلاصه انتشار یافته و در نتیجه تیمی‌ از پژوهشگران موفق به رمز گشایی شده و به‌این نتیجه رسیده‌اند که‌ امکان دارد سگ‌های راکون (نوعی سگ سان بومی‌ شرق آسیا) به عنوان “میزبان واسطه” موجب سرایت این بیماری به انسان شده باشند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.