اجساد زائران ایرانی کشته شده در انفجار خودرو در عراق برای شناسایی به پزشک قانونی تحویل شد

0 49


مقام های ایران می گویند در خودرو ون کپسول گاز وجود داشته که می تواند علت اصلی انفجار پس از سانحه رانندگی باشد

منبع تصویر، FarsNews

توضیح تصویر،

مقام‌های ایران می گویند در خودرو ون کپسول گاز وجود داشته که می‌تواند علت اصلی انفجار پس از سانحه رانندگی باشد

بنابر گزارش خبرگزاری‌های ایران اجساد ۱۰ زائر ایرانی که در جریان سانحه رانندگی و انفجار خودرو حامل آنها در شهر شومله عراق کشته شدند تحویل پزشکی قانونی این کشور شده است.

مهرشاد طهماسبی مدیر کل پزشکی قانونی استان ایلام – هم مرز با عراق – به خبرگزاری فارس گفته: «با هماهنگی‌های صورت گرفته و اخذ دستور مقام قضایی، معاینه و نمونه‌گیری برای انجام آزمایش ژنتیک – DNA – و تعیین هویت اجساد صورت گرفت». 

آن طور که این مقام پزشکی قانونی گفته زائران کشته شده ایرانی ۶ مرد و ۴ زن بوده‌اند که به قصد شرکت در مراسم اربعین به عراق سفر کرده بودند.

منبع تصویر، AHMED JALIL/EPA-EFE/REX/SHUTTERSTOCK

توضیح تصویر،

راهپیمایی اربعین در چند سال اخیر با حمایت ایران به مراسمی بزرگ در عراق تبدیل شده که همزمان با نزدیک شدن به چهلمین روز بعد از عاشورا به سوی مقبره حسین بن علی – امام سوم شیعیان – صورت می‌گیرد

این سانحه دلخراش دو روز پیش روی داد. یک مقام جمعیت هلال احمر ایران روز ۲۰ شهریور – ۱۱ سپتامبر – درباره چگونه رخ دادن این تصادف گفته بود: ««یک دستگاه مینی‌بوس در حال حرکت در مسیر بوده که در نزدیکی یک پمپ بنزین با یک دستگاه ون برخورد کرده است. پس از آن هم ون به دلیل آنکه کپسول گاز در آن قرار داشته دچار انفجار شده و با کامیونی که جلوتر قرار داشته برخورد کرده است».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.