اجساد ۴۶ مهاجر از ایران به افغانستان بازگردانده شد

0 10یک روزنامه چاپ افغانستان گزارش داده که تنها در یک ماه گذشته اجساد ۴۶ تبعه این کشور از ایران به ولایت نیمروز انتقال یافته است.

به گزارش روزنامه «۸ صبح» در روز دوشنبه سوم بهمن، منابع محلی در نیمروز اعلام کرده‌اند که اجساد ۴۶ مهاجر افغانستانی در حد فاصل یک تا ۳۰ دی «از طریق گذرگاه پل ابریشم» به ولایت نیمروز افغانستان انتقال داده شده است.

این منابع گفته‌اند که اجساد مذکور متعلق به مهاجرهایی است که «برای کار» به ایران رفته بودند و «در رویدادهای گوناگون» جان خود را از دست داده‌اند.

روزنامه «۸ صبح» به گزارش‌هایی اشاره کرده که اعلام کرده بودند در جریان اعتراضات سراسری ایران، افرادی با تابعیت افغانستانی توسط نیروهای امنیتی ایران کشته شده‌اند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران پس از حادثه شاه‌چراغ در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمامی عوامل این حمله «غیر‌ایرانی» و با ملیت‌های جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، و افغانستان و «مرتبط با داعش» بوده‌اند.

همچنین، پس از اعلام خبر کشته شدن خدانور لجه‌ای، جوان معترضی که از حق داشتن شناسنامه محروم بود، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان، مدعی شد نام او «صادق کبدانی، معروف به یاغی و از اتباع افغانستان» بوده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.