احزاب ائتلاف حاکم در آلمان بسته حمایتی از جنبش اعتراضی ایران را به رای می‌گذارند

0 12احزاب ائتلاف حاکم بر دولت آلمان در نظر دارند که روز چهارشنبه ۱۸ آبان به بسته‌ای از اقدامات برای پشتیبانی از جنبش اعتراضی مردم ایران، و با هدف تشدید فشار بر حکومت جمهوری اسلامی ایران، رای بدهند.

خبرگزاری آلمانی که پیش‌نویس این طرح پشتیبانی را رویت کرده است، گزارش داده که در این چارچوب پیشنهاد است مرکز اسلامی هامبورگ تعطیل شود. این مرکز یکی از مهم‌ترین مراکز وابسته به جمهوری اسلامی ایران در آلمان است.

امید نوری‌پور، یکی از دو رهبر حزب سبزها در بوندستاگ، پارلمان این کشور، از ماه‌ها پیش خواهان تعطیلی مرکز اسلامی هامبورگ شده است.

مرکز اسلامی هامبورگ که سابقه‌ای ۶۱ ساله دارد، در سال‌های اخیر در پی برگزاری آیین‌هایی برای یادبود قاسم سلیمانی و نیز اظهارات روحانیون و فعالان آن که در ستیز با اسرائیل و یهودستیزانه تلقی شده است، مورد حساسیت زیاد نهادهای آلمانی بوده است و مراکز امنیتی و اطلاعاتی آلمان نیز تحرکات در آن را زیر نظر داشته‌اند.

شهردار هامبورگ نیز پیشتر خواهان تعطیلی کامل این مرکز به عنوان یکی از کانون‌های اصلی تحرکات و ترویج تبلیغات جمهوری اسلامی ایران شده بود.

به دستور دادگاهی در آلمان، سلیمان موسوی‌فر، معاون مرکز اسلامی هامبورگ، هفته گذشته ناچار به ترک خاک آلمان و بازگشت به ایران شد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، از دیگر موارد پیشنهادی در پیش‌نویس بسته حمایتی از جنبش اعتراضی ایرانیان که روز چهارشنبه در بوندستاگ به رای گذاشته می‌شود، تمدید تحریم‌ها علیه تهران، محکومیت خشونت‌ جمهوری اسلامی علیه معترضین و ارتقای راه‌های حمایت از مخالفین جمهوری اسلامی ایران در آلمان است.

احزاب سوسیال دمکرات، سبزها و لیبرال دمکرات‌ها ائتلاف دولت حاکم را تشکیل می‌دهند که بسته حمایتی یادشده را برای رای‌گیری به پارلمان آلمان ارائه کرده‌اند. با توجه ترکیب پارلمان، ارزیابی می‌شود که این بسته از رای کافی برخوردار باشد.

آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان و هم‌حزبی امید نوری‌پور، جمعه گذشته در پایان نشست دو روزه وزیران خارجه هفت کشور صنعتی که در مونستر آلمان گرد آمده بودند، در محکومیت جمهوری اسلامی ایران گفت رژیمی که شهروندانش را تا حد مرگ کتک بزند، آن‌ها را زندانی کند و از تجاوز جنسی به عنوان سلاح استفاده کند، چهره واقعی خود را کاملا نشان داده و این وحشت‌افکنی در داخل و خارج، عواقبی برای این رژیم خواهد داشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان و سایت رادیو فردا/ف.ر/ک.رSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.