اختصاصی؛ اینستاگرام می‌گوید محتوای کاربران در ایران را محدود یا سانسور نمی‌کند

0 4


اینستاگرام

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

اینستاگرام زیرمجموعه گروه متا است که پیش‌تر با نام شرکت فیسبوک شناخته می‌شد و علاوه بر اینستاگرام، مالک واتس‌اپ و چند شبکه اجتماعی دیگر هم است

شرکت متا – مالک فیسبوک، ایستاگرام و واتس‌اپ – در پاسخ به بی‌بی‌سی فارسی گفته این شرکت محتوای منتشر شده از سوی کاربران ایرانی را محدود و سانسور نمی‌کند مگر قوانین این شرکت را نقض کرده باشد.

عصر جمعه – اول مهر – شرکت متا در پاسخ به ایمیل بی‌بی‌سی فارسی نوشت: «ما نه دسترسی به اپلیکیشن‌هایمان در ایران را محدود کرده‌ایم و نه صدای کسی را به نفع دولت ایران سانسور می‌کنیم. تمرکز ما بر فراهم کردن امکان دسترسی هر چه بیشتر کاربران به خدمات ما و انتشار محتوای مورد نظر آنهاست و تنها مواردی را حذف می کنیم که قواعد ما را نقض کرده باشد».

بی‌بی‌سی فارسی از متا پرسیده بود به گزارش‌هایی که درباره محدودکردن دسترسی در داخل ایران به اپلیکیشن‌های این شرکت به ویژه اینستاگرام طرح شده است پاسخ دهد و همچنین تصریح کند که آیا کنترل «عوامل بیرونی» بر عملکرد این شرکت در ایران اثر داشته یا خیر.

دو روز پیش هم این شرکت نسبت به قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینستاگرام واکنش نشان داد و به بی‌بی‌سی فارسی گفت: «ما از قطع شدن دسترسی به اینترنت در ایران مطلعیم. ایرانی‌ها از اپلیکشن‌هایی چون اینستاگرام برای ارتباط با عزیزان‌شان استفاده می کنند و همچنین برای دسترسی به اطلاعات مهم و ارتباط با سایر جهان. ما امیدواریم حق آنها برای دسترسی به اینترنت به سرعت احیاء شود».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.