استرالیا تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را گسترش داد؛ تحریم ۱۶ مقام و یک نهاد

0 12استرالیا روز سه‌شنبه ۱۶ تن از مقامات نظامی، انتظامی، قضائی، و همچنین سازمان بسیج در ایران را تحریم کرد.

در این فهرست اسامی عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش، کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، سالار آبنوش از فرماندهان ارشد بسیج، قاسم رضائی جانشین فرمانده نیروی انتظامی، و الله‌کرم عزیزی رئيس زندان رجایی‌شهر کرج، دیده می‌شود.

حسین مدرس خیابانی، استاندار پیشین استان سیستان و بلوچستان، و احمد شفائی، فرمانده سپاه پاسداران این استان، نیز تحریم شده‌اند.

دولت استرالیا در یادداشت توضیحی که روز سه‌شنبه منتشر شد، گفت فهرست‌های تحریم‌های مربوط به جمهوری اسلامی شامل موارد مرتبط با نقض جدی حقوق بشر و یا نقض حق حیات و نقض حق عدم شکنجه و یا دیگر اقدامات غیرانسانی یا تحقیرآمیز است.

روزنامه گاردین نیز گزارش داده است که این تحریم‌ها به دلیل «نقض جدی حقوق بشر در ایران» وضع شده است و باعث ممنوعیت سفر و توقیف دارایی‌های افراد تحریم شده می‌شود.

از زمان تصویب قوانین جدید مربوط به تحریم‌ها در پارلمان استرالیا در اواخر سال ۲۰۲۱ این سومین دور تحریم‌هایی است که استرالیا علیه جمهوری اسلامی اعلام می‌کند.

به گزارش گاردین این تحریم‌ها علاوه بر نقض حقوق بشر با فروش پهپاد از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ با اوکراین مرتبط عنوان کرده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.