استفاده از «رانت» اعزام تماشاگر حکومتی به قطر خبرساز شد

0 26


هواداران حکومت پرچم‌های حکومت جمهوری اسلامی ایران با کلمه الله را حمل می‌کردند

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

هواداران حکومت پرچم‌های حکومت جمهوری اسلامی ایران با کلمه الله را حمل می‌کردند

یک روز پس از انتشار فایلی درباره برنامه‌ریزی حکومت ایران برای کنترل فضای عمومی و ورزشگاه در قطر، احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفته است درباره «اعزام افراد و کارکنان دولتی» و اختصاص «رانت» برای حضور در جام جهانی تحقیق می‌کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت «تاکید ما این بوده که مسئولان دولتی اگر می‌خواهند در این رزمایش بزرگ ورزشی شرکت کنند باید با هزینه شخصی خود به قطر بروند. اگر ما به دنبال سالم‌سازی محیط‌های اداری خود هستیم باید بستر‌های رانت و بهره‌مندی از بیت‌المال را کاملا ببندیم.»

در بازی نخست ایران، تماشاگران شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» و حمایت از «علی کریمی» را سر دادند. «علی کریمی» از جمله ستاره‌های فوتبال ایران است که از معترضان حمایت کرد. در بازی دوم اما گزارش‌‎هایی از ممانعت از ورود پلاکاردهای مرتبط با اعتراضات ایران و همچنین حضور و اعزام گسترده هواداران حکومت به قطر منتشر شد.

اکنون سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می‌گوید «اگر افرادی از هزینه‌های بیت‌المال به جام جهانی اعزام شده باشند، حتما کمیسیون فرهنگی، گزارش آن را به رسانه‌ها خواهد داد.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.