اسرائیل صدور ویزا برای آمریکایی‌های ایرانی، سوری و فلسطینی‌‌‌تبار را تسهیل کرد 

0 14اسرائیل قوانین مربوط به صدور ویزا برای شهروندان آمریکایی دارای تابعیت دوگانه را تسهیل کرد. از این پس آن دسته از شهروندان آمریکایی که پیش از کسب تابعیت آمریکا در خاک کشورهای «متخاصم اسرائیل» به دنیا آمده‌اند، دیگر لزومی ندارد برای اخذ ویزا «بررسی‌های امنیتی اضافی» را پشت سر بگذارند.

به گزارش هاآرتص، وزارت خارجه و دفاع اسرائیل در تصمیمی قوانین مربوط به ورود شهروندان آمریکایی فلسطینی الاصل و افرادی که دارای تابعیت دوگانه کشورهایی مانند سوریه و ایران هستند را به این کشور کاهش داده‌اند.

شهروندان آمریکایی دیگر نیازی به بررسی امنیتی اضافی توسط کنسولگری اسرائیل در کشورشان نخواهند داشت.

همچنین فلسطینی‌های دارای تابعیت ایالات متحده نیز دیگر لازم نیست برای ورود به خاک اسرائیل از مرز پل ملک حسین اردن، وارد این کشور شوند و از این به بعد می‌توانند از طریق فرودگاه بین‌المللی بن گوریون تل‌آویو برای سفر به اسرائیل استفاده کنند.

این تغییرات با هدف برآورده کردن خواسته‌های ایالات متحده انجام می‌شود و هدفش پیوستن اسرائیل به برنامه لغو روادید آمریکا است. پیوستن به برنامه لغو روادید به اسرائیلی‌ها اجازه خواهد داد تا بدون اخذ ویزا وارد خاک ایالات متحده شوند.

آمریکایی‌ها خواستار ورود آزادانه و بدون تبعیض شهروندان خود به اسرائیل بودند. تا پیش از این، شهروندان آمریکایی با تبار ایرانی، سوری یا فلسطینی مجبور بودند برای پاسخ به پرسش‌ها و تدابیر امنیتی اضافی به کنسولگری‌های اسرائیل در محل اقامتشان مراجعه کرده و تنها پس از پشت سر گذاشتن این مراحل، می‌توانستند برای سفر به اسرائيل سوار هواپیما شوند.

اگرچه هنوز هم ممکن است در صورت وجود اطلاعات امنیتی درباره مسافران، از ورود آنها به هواپیما به مقصد اسرائيل ممانعت شود.

مقامات امنیتی و حقوقی اسرائیل هشدار دادند که برخی از شرایطی که ایالات متحده برای پذیرش اسرائیل در برنامه لغو روادید لازم می‌داند، می‌تواند به امنیت اسرائیل آسیب برساند. در این نشست‌ها نمایندگانی از وزارت خارجه و سایر وزارتخانه‌ها و نیز نهادهای امنیتی حضور داشتند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.