اظهارات ضد و نقیض در مورد «سقوط اشیای ناشناس» در شهر گرگان

0 6درپی شنیده شدن صداهای انفجارمانند مهیب در شهر گرگان و اطراف این شهر، مقام‌های نظامی و امنیتی در مورد علت این امر روز دوشنبه اظهارات ضد و نقیضی بیان کردند.

علی مهاجر، معاون امنیتی استاندار گلستان در واکنش به این خبر، از سقوط یک پهپاد در گرگان، مرکز این استان، و زخمی شدن دو نفر خبر داد.

او روز دوشنبه به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت که این پهپاد حوالی ساعت ۹ صبح ساقط شد و تکه‌های آن در مناطقی مسکونی از شهر گرگان سقوط کرد و بر اثر آن، دو نفر مجروح شدند و افزود که نیروهای نظامی و امنیتی مشغول بررسی این حادثه هستند.

اما پس از او، خبرگزاری فارس از قول «یک منبع آگاه» نوشت که حادثهٔ گرگان در فرایند آزمایش موشک وزارت دفاع رخ داده و اخبار منتشرشده دربارهٔ ساقط‌شدن پهپاد صحت ندارد.

این خبر افزوده است که «در فرایند آزمایش این موشک سرجنگی منحرف می‌شود و به محلی غیر از مکان معین‌شده برخورد می‌کند. سرجنگی این موشک قابلیت چندتکه‌شدن برای اصابت به اهداف مختلف را دارد که همین امر منجر به برداشت اشتباه و تلقی ۸ انفجار را ایجاد کرده است. این حادثه تلفاتی نداشته است.»

کمی قبل از آن، برخی از رسانه‌ها از شنیده شدن «صدای مهیب» در این شهر شمال ایران خبر داده‌ بودند.

فارس بر اساس تصاویری که منتشر کرد، نوشت: «یک شی در خیابان استاندارد گرگان و شی دیگری در بیمارستان دزیانی این شهر سقوط کرده است».

به نوشته این خبرگزاری، فرمانده سپاه استان گلستان در محل این حادثه حاضر شد.

همشهری آنلاین نیز ویدئویی را منتشر کرده و مدعی شد این ویدئو «لحظه شلیک به پهپاد در آسمان گرگان» را نشان می‌دهد.

همچنین خبرگزاری برنا مدعی شد «تصاویری از سقوط یک موشک (خمپاره) در یک ساختمان مسکونی و شکافتن سقف در گرگان منتشر شده است.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.