اعتراضات ایران؛ مواضع مقام‌های حکومت و سکوت رهبر جمهوری اسلامی نشانه چیست؟

0 42


اعتراضات ایران؛ مواضع مقام‌های حکومت و سکوت رهبر جمهوری اسلامی نشانه چیست؟

با وجود ادامه اعترضات گسترده پس از کشته‌شدن مهسا امینی، به نظر می رسد که مقام‌های ایران هنوز درباره چگونگی مواجهه با آن سر درگم هستند.

روز یکشنبه نمایندگان مجلس ایران در صحن علنی علیه معترضان شعار دادند. وزیر اطلاعات در بیانیه‌ای معترضان را تهدید کرد که سپاه پاسداران و دیگر نیروهای اطلاعاتی «پاسخی قاطع» به «تفرقه افکنی‌ها و جنایات» خواهند داد، حسین سلامی، فرمانده کل سپاه هم گفت «ما کار آزموده‌ایم». همچنین روز یکشنبه سران سه قوه جمهوری اسلامی برای بررسی اعتراضات جلسه تشکیل دادند.

دوازده روز است که از رهبر جمهوری اسلامی هیچ خبری نیست، در حالی که او معمولاً سکاندار مقابله با اینگونه ناآرامی های وسیع بوده. این در شرایطی است که شایعات درباره وضع جسمانی نامناسب او بالا گرفته است‌. شایعاتی که اگر درست باشد ممکن است توضیحی باشد برای سردرگمی و بلاتکلیفی مقام‌های حکومت را در مواجهه با اعتراضات اخیر.

در چشم‌انداز بامدادی دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ (۳ اکتبر ۲۰۲۲) گفتگویی داشتیم با مهدی عربشاهی تحلیلگر مسایل سیاسی ایران در واشنگتن:

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.