اعتراضات ایران و تیم ملی فوتبال: «خرد سیاسی یا پروپاگاندای سیاسی؟»

0 50


شهاب میرزایی؛ بی بی سی

تیم ملی

منبع تصویر، Irna

توضیح تصویر،

دیدار ملی پوشان فوتبال با ابراهیم رئیسی

شاید در تاریخ جام جهانی فوتبال حضور این بار تیم ملی فوتبال ایران یک استثنا باشد. در همه کشورها مردم، تیم‌های فوتبال خود را نماینده یک ملت میدانند و خواهان پیروزی آن هستند اما اکنون بسیاری از ایرانی‌های داخل و خارج از کشور نه تنها علاقه ای به پیروزی تیم ملی ایران ندارند نه حتی می‌خواهند بازی‌های تیم ملی را تماشا کنند.

تیم ملی فوتبال ایران برای ششمین بار، پنجمین بار پس از انقلاب و سومین حضور پیاپی خود را در جام جهانی تجربه می‌کند. اما بر تیم ملی چه گذشته که از حضور حماسی ملبورن که پیامدش حضور میلیون‌ها ایرانی در خیابانها بود و بسیاری آن را اولین شادی همگانی ملی ایران پس از پیروزی انقلاب میدانستند حالا خیلی از ایرانی‌ها نه تنها علاقه‌ای به تیم ملی ندارند که مخالف حضورش در جام جهانی یا بایکوت بازی‌هایش هم هستند. حتی در شهرهایی از ایران، بنرهای حضور ایران در جام جهانی هم به آتش کشیده شده است.

به نظر می‌رسد اعتراضات سراسری در ایران پس از مرگ مهسا امینی که تاکنون نزدیک به چهارصد کشته از جمله چند ده کودک و نوجوان داشته، ایران را به نقطه کانونی رسانده که دیگر هیچ چیز، مانند روزهای قبل از مرگ مهسا نیست.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.