اعتراض‌ها در ایران هشداری جدی به یک «رژیم مستبد و ورشکسته» است

0 70همزمان با گسترش اعتراضات خیابانی در ایران و همبستگی جهانی با معترضان، روزنامه بریتانیایی «گاردین» این اعتراض‌ها را هشداری جدی و «احتمالاً آخرین فرصت» برای جمهوری اسلامی دانست.

گاردین در سرمقاله روز یکشنبه سوم مهرماه (۲۵ سپتامبر) با انتشار تصاویری از اعتراضات خیابانی مردم ایران علیه حکومت جمهوری اسلامی که در پی اعتراض به کشته‌شدن مهسا‌ امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد شعله‌ور شد نوشت: این تظاهرات هشداری جدی و احتمالاً آخرین فرصت برای یک «رژیم مستبد و ورشکسته اخلاقی» است که به خواست معترضان گوش فرادهد.

گاردین در این گزارش واکنش مقامات جمهوری اسلامی به کشته‌شدن مهسا‌ امینی در را آشنا خواند و مقامات جمهوری اسلامی را به پنهان کاری و دروغگویی متهم کرد.

روزنامه پرتیراژ چاپ بریتانیا، با اشاره به جنبش سبز که در خرداد ۱۳۸۸ و پس از جنجال انتخاباتی در ایران شکل گرفت، اعتراضات پیش رو در ایران را متفاوت از گذشته عنوان و رشادت زنان جوان در مقابله با نیرو‌های امنیتی را الهام بخش توصیف کرد .

در بخش دیگری از این مقاله به رفتار‌های دوگانه ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در خصوص حقوق بشر اشاره شده است.

گاردین با اشاره به وضعیت جسمانی علی خامنه‌ای رهبر ۸۳ ساله جمهوری اسلامی نوشت: تغییر در راه است و اکنون زمان خوبی برای بازنگری در آینده ایران در داخل و جهان خواهد بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.