اعتصاب صدها کارگر شرکت قطعه‌سازی کروز؛ کشاورزان اصفهان برای حق‌آبه راهپیمایی کردند

0 51هم‌زمان با اعتراضات سراسری و برگزاری مراسم سوگواری کشته‌شدگان اعتراضات، شماری از کشاورزان در اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند و کارکنان صنایع تولیدی و قطعه‌سازی کروز اعتصاب کردند.

بنا بر گزارش‌های تصویری منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، روز شنبه ۲۸ آبان، صدها تن از کارکنان کارخانه ۳ شرکت کروز در تهران از کار دست کشیدند.

کارکنان صنایع تولیدی کروز که بزرگترین شرکت قطعه‌سازی در صنایع خودرو و همچنین ماشین‌سازی به شمار می‌آید، در اعتراض به مطالبات صنفی اعتصاب کرده‌اند.

هم‌زمان، شماری از کشاورزان اصفهان، در اعتراض به تأمین نشدن حق‌آبه کشاورزان شرق و غرب اصفهان روز شنبه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کشاورزان معترض با وجود حضور گسترده نیروهای حکومتی، در مسیر پل خواجو راهپیمایی کردند.

روز جمعه اعتصابات بازاریان و کسبه دست‌کم در شهرهای تهران، خرم‌آباد و اراک ادامه داشت.

در روزهای پیشین در شمار قابل توجهی از شهرها اعتصابات گسترده بازاری‌ها در شهرهای مختلف ایران در جریان بود.

در پی اعتصاب گسترده بازاریان و کسبه در شهرهای مختلف ایران، قاسم رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با ابراز ناخشنودی از ادامه اعتصابات، در جمع بازاریان تهران، اعتصاب‌کنندگان را به «برخورد» تهدید و ادعا کرد که فرماندهی انتظامی «تکیه‌گاه مردم و بازاریان است» و «هرگز اجازه نخواهد داد آشوبگران به اهداف خود برسند.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.