اعلام زمان فعالیت موزه‌ها در نوروز

0 14


در تعطیلات نوروز و ماه رمضان، موزه‌ها و اماکن تاریخی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ساعت ۱۰ تا ۲۱ باز هستند.

موزه‌ها و اماکن تاریخی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تعطیلات نوروز و ماه رمضان از ساعت ۱۰ تا ۲۱ باز هستند.

بر اساس دستورالعمل صادر شده از سوی معاونت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، موزه‌ها و اماکن تاریخی از اول تا سیزدهم فروردین‌ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ شب فعال هستند.

بلیط‌فروشی در اماکن تاریخی و موزه‌ها نهایت تا یک ساعت پیش از پایان ساعت کار انجام می‌شود. در برخی از مجموعه‌ها، از جمله کاخ گلستان تا ساعت ۱۷ عصر فروش بلیط ادامه دارد. کاخ سعدآباد نیز تا ساعت ۱۹ بلیط‌فروشی را انجام می‌دهد. موزه ملی ایران هم اعلام کرده که تا ۴۵ دقیقه قبل از پایان ساعت بازدید، بلیط‌فروشی بسته خواهد شد.

درباره نحوه فعالیت اماکن و محوطه‌های تاریخی در روز سیزدهم فروردین‌ماه هنوز اطلاع‌رسانی نشده است. در سال‌های گذشته بعضی از این اماکن که محوطه و فضای باز دارند، در روز سیزدهم فروردین‌ماه، تعطیل بودند.

هرگونه تغییر در زمان بازدیدها در تعطیلات نوروز که مقارن با ماه رمضان است، از سوی موزه‌ها و اماکن تاریخی یا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام خواهد شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.