اف‌بی‌آی “پاندا یاغی” مشارکت‌کننده در حمله ۶ ژانویه به کنگره را بازداشت کرد

0 4


اف‌بی‌آی این عکس را از «پاندای یاغی» در جریان تجمع حامیان دونالد ترامپ در روز ششم ژانویه منتشر کرده است

منبع تصویر، Federal Bureau of Investigation

توضیح تصویر،

اف‌بی‌آی این عکس را از «پاندای یاغی» در جریان تجمع حامیان دونالد ترامپ در روز ششم ژانویه منتشر کرده است

پلیس اف‌بی‌آی آمریکا مردی را بازداشت کرده که در روز ۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ در حالی که یک سرپوش بزرگ پاندا بر سر گذاشته بود به همراه دیگر حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره یورش برده و متهم به ورود غیرقانونی، ضرب و جرح ماموران و تخریب اموال عمومی است.

جسی جیمز رامسون که لقب «پاندا یاغی» به او داده‌اند، در ایالت فلوریدا بازداشت شده است.

او یکی از حدود ۱۰۰۰ نفری است که در جریان یورش ۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ بازداشت شده‌اند و رسما علیه آنها اقامه دعوی شده شده است.

بر اساس مدارک دادگاه، آقای رامسون بر اساس اطلاعاتی که یک شهروند به به اف‌بی‌آی داده بود شناسایی شده است. این شهروند توانسته بود «پاندای یاغی» را در ویدیویی که هنوز سرپوش بر سر نگذاشته بود اما در راه پیوستن به تجمع و یورش ۶ ژآنویه بود پیدا کند. در این ویدیو چهره او کاملا مقابل دوربین مشاهده می‌شود.

اف‌بی‌آی معتقد است او از نخستین گروه مهاجمان بوده که پس از ضرب و جرح پلیس و شکستن در بزرگ ورودی، وارد ساختمان کنگره آمریکا شدند.

تصاویر دیگر آقای راموس با سرپوش پاندا را در داخل می‌توان یافت که وارد هال‌های کنگره شده و کمی بعد در حالی که سرپوش را گوشه‌ای رها کرده ناپدید می‌شود.

دادستان‌های پرونده او می‌گویند آقای راموس مجموعا ۱۵ دقیقه در داخل ساختمان کنگره حضور داشته اما در بیرون ساختمان او در تشویق و تهییج مهاجمان نقش فعالی دارد و آنها را در یورش به صف ماموران سوق می‌دهد.

در مدارک دادگاه آمده که او کمی بعد از آغاز یورش به یک مامور پلیس حمله می‌کند و در حالی که «مهاجمان به سوی این مامور حمله می‌کنند، «پاندا یاغی» محافظ صورت مامور پلیس را می‌گیرد و چنان می‌کشد که سر و گردن مامور پلیس چند بار عقب و جلو می‌شود».

علاوه بر این اتهام، آقای رامسون به نافرمانی در داخل ساختمان کنگره و ممانعت از انجام وظیفه ماموران پلیس به هنگام یورش متهم است.

بنابر گزارش وزارت دادگستری آمریکا، تا روز هفتم ماه فوریه جاری، برای ۹۵۸ نفر در ارتباط با یورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ پرونده تشکیل شده و شکایت رسمی در جریان است.

این افراد ساکنان تقریبا تمامی ایالت‌های آمریکا هستند که در آن روز به دعوت دونالد ترامپ به پایتخت آمریکا آمده بودند تا در تجمع حامیان آقای ترامپ در نزدیکی کنگره حاضر شوند اما اکنون تحقیقات قضایی نشان می‌دهد بسیاری از آنها که در قالب گروه‌های راست افراطی سازمان‌دهی می‌شدند، خود را آماده حمله به کنگره کرده بودند چرا که در آن روز نمایندگان کنگره در حضور مایک پنس، معاون وقت ریاست جمهوری، مشغول انجام تشریفات نهایی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ بودند که با شکست دونالد ترامپ و پیروزی جو بایدن همراه بود.

با وجود تشکیل پرونده برای حدود ۱۰۰۰ نفر از مهاجمان، اف‌بی‌آی همچنان از شهروندان خواسته که در شناسایی ۲۶۰ مهاجم دیگر به بازرسان کمک کنند.

بیشتر بخوانیدSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.