افتتاح جام جهانی فوتبال در قطر؛ اکوادور بر تیم میزبان غلبه کرد

0 8مسابقه افتتاحیه جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر شامگاه یکشنبه ۲۹ آبان با شرکت کشور میزبان و اکوادور، با نتیجه ۲ بر صفر به سود اکوادور پایان یافت.

گل نخست نتیجه پنالتی بود که در نیمه اول با ضربه انر والنسیا، کاپیتان ۳۳ ساله اکوادوری و بازیکن تیم ترکیه‌ای فنرباغچه وارد دروازه قطر شد.

گل دوم نیز در نیمه اول مسابقه، همین مهاجم اکوادوری در میان شوک بازیگران سرخ‌پوش و سعد الشیب، دروازه‌بان قطری، وارد دروازه تیم میزبان کرد.

پیش از این دو گل، انر والنسیا گل دیگری را در دقیقه سوم مسابقه به ثمر رساند کرد که از سوی دنیله اورساتو، داور ایتالیایی، آفساید اعلام شد.

این نخستین بار در تاریخ جام جهانی است که کشور میزبان در مسابقه افتتاحیه شکست را به نام خود ثبت می‌کند.

کارشناسان جهانی فوتبال حضور قطر در رقابت افتتاحیه را ضعیف ارزیابی کردند. ضعف کاپیتان قطری که دقایق طولانی در آغاز مسابقه حتی پایش توپ را لمس نکرد، بسیار مشهود بود.

قطر برای ارتقای تیم خود سرمایه و برنامه‌های زیادی را در طول شش ماه گذشته طراحی و اجرا کرد و در این مدت همه بازیکنان را به اردوهای پرخرج فرستاد.

با این حال، بازیکنان قطری حضور زیادی در تیم‌های بزرگ اروپایی و جهانی ندارند و تیم آن‌ها در آسیا نیز قوی نیست.

این نخستین بار است که اکوادور در رقابت‌های جام جهانی حضور یافته است. اما این تیم سابقه‌ای درخشان در مسابقات حوزه آمریکای لاتین دارد و بازیکنان آن در تیم‌های آمریکای لاتین و اروپا حضوری پررنگی دارند.

شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر همراه با ولیعهد عربستان سعودی و روسای‌جمهوری مصر و الجزایر از جمله تماشاچیان این مسابقه در استادیوم تازه افتتاح شده «البیت» بودند.

پیش از این مسابقه، مراسم افتتاحیه بازی‌ها با حضور رئیس فیفا و شمار زیادی از فوتبالیست‌ها و مهمانان جهانی برگزار شد.

در حالی که این نخستین بار است که جام جهانی فوتبال در یک کشور اسلامی در خاورمیانه برگزار می‌شود، تلاوت قرآن بخشی از آیین افتتاحیه بود.

نتایج نظرسنجی‌های جهانی حاکی است که بخش بزرگی از فوتبال‌دوستان در سراسر دنیا ابراز علاقه کرده‌اند که برزیل برنده جام جهانی ۲۰۲۲ شود. فرانسه نیز بعد از برزیل محبوبیت زیادی دارد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.