«امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه»

0 52هم‌زمان با بیست و چهارمین روز از اعتراضات سراسری در ایران، اعتصابات در صنعت نفت و پتروشیمی آغاز شد.

روز دوشنبه ۱۸ مهر، کارگران پتروشیمی‌های بوشهر، دماوند، و هنگام در عسلویه، پتروپالایش کنگان و همچنین فاز دوم پالایشگاه آبادان از کار دست کشیده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از این است که روز دوشنبه ۱۸ مهر، فاز دوم پالایشگاه آبادان اعتصاب کامل را آغاز کرده و همه کارکنان آن محل کارشان را ترک کرده‌اند.

شماری از اعتصاب‌کنندگان در پتروشیمی بوشهر در عسلویه شعار می‌دهند: «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه.»

همچنین برخی گزارش‌ها حاکی از این است که کارگران اعتصاب‌کننده در سه‌راه عسلویه اتوبان را بسته‌اند.

هم‌زمان با اعتصابات صنعت نفت و پتروشیمی، اعتراضات دانش‌آموزی و دانشجویی نیز در دانشگاه‌های برخی شهرها ادامه دارد.

دور جدید اعتراضات سراسری ایران از ۲۵ شهریور آغاز شده و در همه استان‌های کشور جریان داشته است.

در جریان این دور اعتراضات که پس از کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت از سر گرفته شده است، تا کنون شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «زن، زندگی، آزادی»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «فتنه ۵۷، عامل هر فلاکت»، «این آخرین پیامه، هدف خود نظامه»، «آذربایجان بیدار است، حامی کردستان است»، «کردستان، چشم و چراغ ایران»، «کشتن برای روسری، تا کی چنین خاک بر سری»، «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری»، «فکر نکنید امروزه، قرار ما هرروزه»، «وای به روزی که مسلح شویم»، «رضا شاه،‌ روحت شاد» داده شده است.

مهسا امینی ۲۲ ساله که به همراه خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده‌ بود، ۲۲ شهریور توسط گشت ارشاد بازداشت و به مرکز پلیس امنیت اخلاقی، مشهور به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او ساعاتی بعد با آمبولانس به بیمارستان کسری برده شد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و ۲۵ شهریور جان باخت.

* صدای آمریکا در حال حاضر نمی‌تواند صحت همه ویدیوها و گزارش‌ها را به طور مستقل تأیید کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.