امیدوارم ۱۴۰۲ سالی «رهاتر» برای همه مردم ایران باشد

0 6نیلوفر حامدی، روزنامه‌نگار زندانی، در پیامی از زندان قرچک ورامین با تأکید بر اهمیت و ضرورت «آزادی» ابراز امیدواری کرد که سال ۱۴۰۲، سالی «روشن‌تر و سبزتر و رهاتر» برای مردم ایران باشد.

نیلوفر حامدی، عکاس و خبرنگار روزنامه شرق در این پیام که روز یک‌شنبه ۲۸ اسفند در توییتر شبکه شرق منتشر شده، شعری با این مضمون خواند: «از ترانه‌های من اگر گل را بگیرند، یک فصل خواهد مرد، اگر عشق را بگیرند، دو فصل خواهد مرد و اگر نان را، سه فصل خواهد مرد. اما آزادی را، اگر از ترانه‌های من آزادی را بگیرند، سال، تمام سال خواهد مرد.»

او تأکید کرد: «امیدوارم سال ۱۴۰۲ برای همه مردم این سرزمین روشن‌تر و سبزتر و رهاتر باشد.»

نیلوفر حامدی، عکاس و روزنامه‌نگار، در نخستین روزهای پس از کشته شدن مهسا امینی به دلیل پوشش اخبار مربوط به مرگ او بازداشت شد.

همسر او محمدحسین آجورلو در آستانه سال نو تصویری از خانه‌شان منتشر کرد و با اشاره به گذشت ماه‌ها از بازداشت خانم حامدی در توییتی نوشت: «تقویم این خانه، در شهریور متوقف شده.»

پیشتر، انجمن «روزنامه‌نگاران کانادایی حامی آزادی بیان» جایزه بین‌المللی مطبوعات را «به دلیل شجاعت و حقیقت‌گویی در گزارش‌دهی» به طور مشترک به او و الهه محمدی تقدیم کرد. به نیلوفر حامدی و الهه محمدی، دو روزنامه‌نگار زندانی در ایران اعطا کرده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.