انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ دومین مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه هم بدون حضور ترامپ برگزار شد

0 8دومین مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا، شامگاه چهارشنبه پنجم مهرماه بدون حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده برگزار شد.

هفت نامزد حاضر در این مناظره که در کتابخانه رونالد ریگان واقع در «سیمی ولی»، ایالت کالیفرنیا، برگزار شد، به شدت از سیاست‌های جو بایدن انتقاد کردند.

ران دسانتس، فرماندار فلوریدا، در اظهارات خود دونالد ترامپ را به دلیل عدم حضور در این مناظره مورد انتقاد قرار داد و گفت که او در عرصه عمل غایب است.

این اظهارات فرماندار فلوریدا با تشویق حضار همراه شد.

آقای دسانتس در ادامه اضافه کرد، دونالد ترامپ می‌بایست امشب روی این صحنه حاضر می‌بود. او به مردم این بدهی را دارد که در مقابل آنها اینجا «از کارنامه‌ خود دفاع کند.»

به رغم این که آقای ران دسانتس پیش از این به عنوان نزدیک‌ترین رقیب به دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه شناخته می‌شد، اما اینک نظرسنجی نشان می‌دهد که اقبال به او رو به کاهش است.

رویترز می‌گوید، به همین دلیل فرماندار فلوریدا پس از ماه‌ها اجتناب از رویارویی مستقیم با دونالد ترامپ، اکنون تمایل بیشتری به حمله به نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه دارد.

دونالد ترامپ که در تازه‌ترین نظرسنجی همچنان نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه است، برای دومین بار در مناظره نامزدهای این حزب شرکت نکرد.

در نظرسنجی اخیر رویترز/ایپسوس، دونالد ترامپ با اختلاف ۳۷ درصدی نسبت به نزدیک‌ترین رقیب جمهوری‌خواه خود همچنان پیشتاز است.

در مناظره چهارشتبه شب همچنین مایک پنس، معاون اول دونالد ترامپ، نیکی هیلی نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد، ویوک راماسوامی، سرمایه گذار، تیم اسکات، سناتور جمهوریخواه‌ کریس کریستی، فرماندار پیشین نیوجرسی و داگ برگوم٬ فرماندار داکوتای شمالی شرکت داشتند.

دونالد ترامپ دقایقی قبل از شروع مناظره به ایالت میشیگان رفت و در سخنرانی دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه را مورد انتقاد قرار داد.

نخستین پرسش این مناظره بر گسترش اعتصاب کارگران خودروسازی متمرکز بود. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته با حضور در دیترویت از این اعتراضات حمایت کرد.

نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ۲۰۲۴، در جریان رقابت‌های مقدماتی در ایالت‌های مختلف انتخاب خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.