انتشار خاطرات هاشمی رفسنجانی درباره تصمیم خمینی برای «کناره‌گیری از رهبری» با پذیرش قطعنامه

0 18


خمینی و هاشمی

منبع تصویر، khomeini.ir

محسن هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی بخشی از خاطرات پدرش را روزنامه جمهوری اسلامی منتشر کرد که در آن آمده آیت‌الله خمینی قصد داشته پس از پذیرش قطعنامه از «مسئولیت رهبری کنار» برود.

محسن هاشمی در مقدمه‌ای در روزنامه جمهوری اسلامی نوشته از آنجایی که این بخش از خاطرات پدرش ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۴ نوشته شده، «بصورت عادی، سال‌ها بعد نوبت انتشار پیدا می‌کرد».

اکبر هاشمی رفسنجانی در این بخش از خاطراتش نوشته «در روز‌های آخر جنگ ۹ ساله با عراق روشن بود که ادامه جنگ مصلحت نیست. ولی با وجود شعار‌های جنگ جنگ تا پیروزی و تایید امام، نقش مهمی ایفا کردم به عنوان فرمانده جنگ و جانشین فرمانده کل قوا، واقعیت‌های جبهه را که با هیاهوی .. روشن نبود به مسئولان و سپس به امام گفتم و سپس در جلسه سران قوا، در خدمت امام، عدم امکان پیروزی نظامی را ثابت کردیم».

او در ادامه با اشاره به تصمیم آیت‌الله خمینی مبنی بر کناره‌گیری از سمت رهبری جمهوری اسلامی گفته «امام مشکلشان این بود که با آن همه تصریحات که تا آخرین نفر و آخرین قطره خون و تا رفع فتنه می‌جنگیم، چگونه ناگهان اعلان پذیرش قطعنامه نماییم؟ و اضافه کردند، خودشان از مسئولیت رهبری کنار می‌روند و ما اداره کنیم».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.