انتشار کتاب «سرگذشت ایران در ۱۰۰ محوطه باستانی»

0 10


چهارمین جلد از مجموعه‌ کتاب‌های «ایران ۱۰۰۱» با عنوان «سرگذشت ایران در ۱۰۰ محوطه باستانی» منتشر شد.

کتاب «سرگذشت ایران در ۱۰۰ محوطه باستانی» به‌عنوان چهارمین جلد از مجموعه‌ «ایران ۱۰۰۱» در ۳۰۵ صفحه توسط انتشارات نوسده منتشر شد.

این کتاب حاوی روایات محوطه‌های باستانی فراموش‌شده‌ای است که بستر زندگی پیشینیانی بوده‌اند که فرهنگ امروزی ما بر شیوه زندگی آن‌ها بنا شده است. بی‌شک شناخت این محوطه‌ها مسیر حصول پاسخ به پرسشهای تاریخی را هموار می‌کند.

در این جلد طی ۹ فصل به مشخصاتی نظیر مکان، سال کاوش، گروه کاوشگر، دلیل اهمیت، یافته‌های شاخص و منتخبی از نتایج علمی در خصوص هر یک از دوره‌های پارینه‌سنگی، نوسنگی، مس‌سنگی، مفرغ، آهن، هخامنشی، سلوکی و اشکانی، ساسانی و اسلامی پرداخته شده است.

صد محوطه باستانی منتخب در این کتاب همگی کاوش شده و قابل بازدید هستند؛ نتایج کاوش آن‌ها منتشر شده و یافته‌هایشان به پرسش ویژه‌ای درباره گذشته ما پاسخ می‌دهند.‌

برای خرید آنلاین کتاب «سرگذشت ایران در ۱۰۰ محوطه باستانی» به قیمت ۳۹۰,۰۰۰ تومان از سراسر ایران به فصلنامه گیلگمش یا شبکه‌های مجازی ذی‌ربط مراجعه کنید.

جلدهای قبلی مجموعه «ایران ۱۰۰۱» شامل کتاب‌های «۱۰۰ میراث ایران»، «۱۰۰ مسیر طبیعت‌گردی ایران» و «۱۰۰ اثر موزه‌ای ایران» می‌شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.