انتقادهای امام جمعه زاهدان از سرکوب معترضان و اصرار حکومت بر ارعاب و تهدید

0 77


انتقادهای امام جمعه زاهدان از سرکوب معترضان و اصرار حکومت بر ارعاب و تهدید

بر اساس تاز‌ه‌ترین آمار سازمان حقوق بشر ایران، ۳۰۴ نفر در اعتراضات ۷ هفته گذشته کشته شده‌اند که ۱۱۸ نفر از آنها، اهالی استان سیستان و بلوچستان بودند. گزارش شده در تظاهرات روز جمعه معترضان در زاهدان و چند شهر دیگر سیستان و بلوچستان چون خاش، راسک و سراوان، مأموران به سوی معترضان شلیک کرده‌و بنا بر گزارش‌ها دستکم ۱۶ معترض در خاش کشته‌شده‌اند. یک روز بعد از تیراندازی به سوی معترضان در شهر خاش، یک عضو دفتر مولوی عبدالحمید امام جمعه شهر زاهدان آن را یک «جنایت بسیار بزرگ» خوانده و شاهزاده رضا پهلوی گفته است که عدالت در مورد «آمران و عاملان» این حادثه اجرا خواهد شد.

مولوی عبدالحمید، نهادهای امنیتی و حکومت را مسئول این کشتار دانسته و کشته‌شدگان را شهید خوانده. در مقابل رسانه‌ها و شخصیت‌های حکومتی او را به تحریک اعتراضات در این استان متهم کرده و تهدیدش کرده‌اند. در چشم‌انداز بامدادی یکشنبه، ۱۵ آبان ۱۴۰۱ برابر با ۶ نوامبر ۲۰۲۲، رحیم بندویی فعال سیاسی و عضو حزب مردم بلوچ گفتگو کردیم:

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.