انتقاد صدراعظم آلمان از حکومت ایران: «دولتی که به شهروندان خود تیراندازی می‌کند، چه دولتی است؟»

0 5


صداعظم آلمان به حضور صدها هزار آلمانی ایرانی تبار اشاره کرده و گفته «آنها برای وضعیت خویشاوندان خود (در ایران) وحشت زده هستند از آنچه رژیم ملاها در برابر معترضان انجام می دهد، انزجار دارند».

منبع تصویر، www.bundeskanzler.de

توضیح تصویر،

صداعظم آلمان به حضور صدها هزار آلمانی ایرانی تبار اشاره کرده و گفته «آنها برای وضعیت خویشاوندان خود (در ایران) وحشت زده هستند از آنچه رژیم ملاها در برابر معترضان انجام می دهد، انزجار دارند»

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان با انتقاد شدید از جمهوری اسلامی ایران بابت سرکوب شهروندان معترض گفته است که اتحادیه اروپا به زودی با هدف تحت فشار گذاشتن حکومت ایران تحریم های جدید اعمال خواهد کرد.

آقای شولتس در یک پیام ویدئویی گفته است «ما شاهد اتفاقاتی هستیم که در خیابان ها، سالن های سخنرانی و دادگاه های ایران می گذرد. ما از تصاویر شهرهایی مانند تهران، سنندج، اصفهان و شیراز وحشت زده شده ایم. ما شاهد مبارزه ایرانیان برای آزادی و عدالت هستیم. ما شاهدیم که دولت یکی از اعضای سازمان ملل به سوی شهروندان خود تیراندازی می کند. این کاملا غیر قابل قبول است.»

او گفته «دولتی که به شهروندان خود تیراندازی می‌کند، چه دولتی است؟»

آلمان از زمان آغاز اعتراضات در ایران با شهروندان ایرانی همراهی نشان داده و به طور مرتب از سرکوب آنها توسط جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.