انفجار انتحاری در مقابل وزارت کشور ترکیه دو مامور پلیس را مجروح کرد

0 8یک بمب‌گذار انتحاری روز یکشنبه نهم مهر، بمبی را در مرکز آنکارا، پایتخت ترکیه، منفجر کرد که به مجروح شدن دو مامور پلیس انجامید.

به گزارش آسوشیتدپرس، این حمله انتحاری ساعاتی پیش از سخنرانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، انجام گرفت. قرار بود که پارلمان ترکیه فعالیت خود را پس از تعطیلات تابستانی سه ماهه آغاز کند.

علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه، با اعلام این بمب‌گذاری گفت یک مهاجم دیگر نیز در تیراندازی ماموران پلیس کشته شد.

وزیر کشور ترکیه گفت که حمله در نزدیکی ورودی وزارت کشور انجام شد و اشاره کرد که مهاجمان خود را با یک خودرو به محل حمله رسانده بودند.

او نگفت که چه کسی یا گروهی مسئول این حمله انتحاری بوده است. در این ارتباط، هیچ شخص یا گروهی نیز تا بعد از ظهر روز یکشنبه مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

بر اساس این گزارش، سازمان‌های شبه نظامی کرد و چپ‌های افراطی و همچنین گروه «دولت اسلامی» در گذشته حملاتی را در سراسر ترکیه انجام داده‌اند.

در این حال، رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در پارلمان ترکیه اشاره کرد که این حمله، تروریستی بوده است. او همچنین بر هدف دولتش برای ایجاد آنچه «یک منطقه امن ۳۰ کیلومتری» در امتداد مرز خود با سوریه نامید، تاکید کرد و هدف از آن را «ایمن کردن مرزهای جنوبی ترکیه برای جلوگیری از حملات» خواند.

در همین حال، خبرگزاری دولتی «آناتولی» ترکیه درباره حمله انتحاری روز یکشنبه گفت دو مهاجم، یک خودروی را در استان مرکزی قیصریه از یک دامپزشک به زور گرفته بودند.

روزنامه حامی دولت، صباح، هم نوشت که مهاجمان به سر این مرد شلیک کردند، جسدش را داخل گودالی در کنار جاده انداختند و سپس با طی حدود ۳۰۰ کیلومتر به آنکارا رسیدند.

در سال گذشته میلادی، انفجار یک بمب در منطقه‌ای پر رفت و آمد در استانبول، شش کشته از جمله دو کودک بر جای گذاشت. بیش از ۸۰ تن نیز در آن حمله زخمی شدند.

ترکیه سازمان‌های مسلح کرد؛ «حزب کارگران کردستان» موسوم به «پ‌کا‌کا» و «یگان‌های مدافع خلق» سوریه را مسئول آن حمله معرفی کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.