انفجار در خیابان «استقلال» استانبول دست‌کم شش کشته و ۵۳ زخمی بر جای گذاشت

0 7انفجار در یک خیابان پرازدحام استانبول، قلب اقتصادی ترکیه، دست‌کم شش کشته برجای گذاشت.

مقامات محلی به رسانه‌ها گفته‌اند که شمار زخمی‌ها ۵۳ نفر است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، گفته که برای اظهارنظر قطعی درباره ماهیت این حادثه زود است، اما بر اساس اطلاعات اولیه که از مقامات محلی دریافت کرده، احتمالا انفجار ناشی از «حمله با بمب» بوده است.

او اظهار داشت که چهار نفر در صحنه انفجار و دو نفر دیگر در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. ویدئوهای منتشر شده صحنه وقوع انفجار و بلند شدن دود را نشان می‌دهد.

آقای اردوغان یکشنبه پیش از عزیمت به اندونزی برای شرکت در نشست گروه بیست گفت که این یک حمله «ددمنشانه» بوده و عاملان آن مجازات خواهند شد.

او گفت هنوز کاملا مشخص نیست اما «بوی ترور» به مشام می‌رسد: تحقیقات از سوی پلیس و فرمانداری از جمله بررسی فیلم‌های منطقه ادامه دارد.

آقای اردوغان در ادامه افزود بر اساس اطلاعات اولیه، یک زن در این انفجار نقش داشته و رئیس پلیس استانبول و مقامات دفتر فرمانداری استانبول در حال بررسی فیلم‌های دوربین‌های مداربسته هستند.

اردوغان گفت: «همه افراد مسئول شناسایی و مجازات خواهند شد».

روزنامه «واشینگتن‌پست» گزارش داده که انفجار در ساعت ۴:۲۰ بعد از ظهر به وقت محلی انجام شده و هم‌اکنون خیابان استقلال تخلیه و تحت نظارت نیروهای پلیس درآمده است.

روزنامه «دیلی صباح» ترکیه نیز گزارش داده که انفجار در خیابان «استقلال» در قسمت اروپایی استانبول و محل مورد علاقه گردشگران خارجی و شهروندان برای گشت‌وگذار و خرید اتفاق افتاده است.

ترکیه در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ صحنه چندین انفجار خونین توسط داعش و گروه‌های مسلح کرد بود که منجر به کشته شدن حدود ۵۰۰ شهروند و پرسنل امنیتی ترکیه شد.

با استفاده از گزارش واشینگتن‌پست، سی‌ان‌ان ترک، دیلی صباح/د.خ/ک.رSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.