انفجار در مسجدی در پیشاور ۲۰ کشته و ۹۶ زخمی برجا گذاشت

0 10یک انفجار انتحاری در مسجدی در شمال غربی پاکستان ۲۰ کشته و ۹۶ زخمی برجای گذاشت.

به گفته مقامات، یک بمب‌گذار انتحاری روز دوشنبه دهم بهمن در داخل مسجدی در شهر پیشاور در شمال غرب پاکستان باعث کشته شدن ۲۰ نفر و زخمی شدن ۹۶ نمازگزار شد.

صدیق خان، یکی از مقامات ارشد پلیس در پیشاور که آخرین آمار تلفات را اعلام کرده است به خبرگزاری آسوشیتدپس گفت که هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این بمب‌گذاری را بر عهده نگرفته است، اما طالبان پاکستان حملات انتحاری مشابهی را در گذشته انجام داده است.

فرد بمب‌گذار، روز دوشنبه جلیقه انتحاری خود را در حالی منفجر کرد که حدود ۱۵۰ نمازگزار، از جمله بسیاری از ماموران پلیس‌ کلانتری‌های محل، در داخل مسجد مشغول نماز بودند.

به گفته ظفرخان، یک افسر پلیس محلی، ضربه انفجار سقف مسجد را فرو ریخت و بسیاری را مجروح کرد و امدادگران تلاش دارد تا تل‌هایی از آوار را از محوطه مسجد خارج کنند و به نمازگزارانی که هنوز زیر آوار گیر افتاده‌اند کمک برسانند.

شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، در بیانیه‌ای این بمب‌گذاری را محکوم کرده و به مقامات دستور داده است تا بهترین درمان ممکن را برای قربانیان فراهم کنند.

او همچنین وعده «اقدام شدید» علیه کسانی داد که مسئول این حمله هستند.

عِمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان نیز در پستی در توئیتر این بمب‌گذاری را محکوم کرد و آن را یک «حمله انتحاری تروریستی» خواند.

پیشاور مرکز استان خیبر پختونخوا در مرز افغانستان است و بارها صحنه حملات شبه نظامیان بوده است.

طالبان پاکستان که با نام «تحریک طالبان پاکستان» یا «تی‌تی‌پی» شناخته می‌شوند، گروهی جداگانه اما متحد نزدیک طالبان افغانستان هستند.

گروه «تحریک (جنبش) طالبان پاکستان» در ۱۵ سال گذشته شورش‌هایی را در پاکستان به راه انداخته و هدف خود را اجرای دقیق‌تر قوانین اسلامی و کاهش حضور نظامی پاکستان در مناطق قبیله‌ای این کشور اعلام کرده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.