اگر غذاها انسان بودند، چه شکلی می‌شدند؟

0 7


هنرمندی ایرانی، غذاهای مختلف را به‌شکل انسان تصویرسازی کرده است.

«علی میری»، تصویرگر معروف مشهدی است که در سال ۱۳۵۵ متولد شد. او از همان کودکی عاشق نقاشی بود و با اینکه در دانشگاه، طراحی صنعتی می‌خواند، آن را رها کرد و به‌صورت خودآموز، نقاشی را ادامه داد. اولین اثر این هنرمند در سن ۱۷ سالگی به چاپ رسید و امروزه با استفاده از ابزارهای دیجیتال به‌صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کند.

آثار علی میری را می‌توان در کتاب‌های کودکان، مجلات، انیمیشن، تبلیغات و غیره مشاهده کرد. کتاب «یادش بخیر» با ۷۸ تصویر دیجیتال، خاطرات خوب دهه ۵۰ و ۶۰ را برای مخاطبان زنده کرد و با استقبال زیادی روبه‌رو شد. این تصویرگر مشهدی موفقیت را در این می‌بیند که مخاطب با تماشای آثارش، حس بهتری نسبت به قبل پیدا کند و احساسی همچون دوران کودکی داشته باشد.

علی میری نقاشی‌های فوق‌العاده جالب و متفاوتی در صفحه اینستاگرام «alimiriart@» منتشر کرده است که بسیار موردتوجه قرار گرفته‌اند. در این مقاله به یکی از مجموعه آثار او پرداخته‌ایم که خلاقیت و استعداد فوق‌العاده این هنرمند را نشان می‌دهند.

 

نقاشی کوفته به شکل زن

هلیم به شکل پیرمرد

لازانیا به شکل دختری جوان

زرشک پلو با مرغ به شکل زن و مرد

خورش کرفس به شکل دختری جوان

عدس پلو به شکل یک مرد

قیمه به شکل زن شمالی

خورشت بادمجان به شکل زن

چلوکباب به شکل مرد

آش دوغ به شکل زنی با لباس محلی

شیشلیک به شکل مردی جوان

آب دوغ خیار به شکل پیرزن

آبگوشت به شکل مرد

سیرابی به شکل مرد

دلمه برگ مو به شکل زنی جوان

قورمه سبزی به شکل مردی جوان

فسنجون به شکل زن

شله مشهدی به شکل انسان

دلمه به شکل سه زن چاق

آش رشته به شکل زن

تاکنون غذاها را به‌شکل انسان تصور کرده بودید؟ به نظرتان کدام تصویر شباهت بیشتری به غذای موردنظر دارد یا اصلا ربطی به آن ندارد؟ حتما کاربران کجارو را در جریان دیدگاه خود قرار دهید.

چنانچه در زمینه رشته‌های مختلف هنری فعالیت می‌کنید، می‌توانید تصاویر آثارتان را همراه با معرفی کوتاهی از خود به آدرس ایمیل info[at]kojaro.com ارسال کنید تا در صورت تایید، با نام شما منتشر شود.

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.