ایالات متحده در کنار شهروندان شجاع معترض ایران می‌ایستد

0 80جو بایدن در سخنرانی خود در سازمان ملل با شجاع خواندن زنان در ایران بر لزوم رعایت حقوق بشر تاکید کرد و گفت که ایالات متحده در کنار شهروندان شجاع ایران که در حال اعتراض هستند، می‌ایستد.

رئیس ‌جمهوری ایالات متحده در صحبت‌های خود در هفتادوهفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که ایالات متحده از حق همه انسان‌ها برای بیان اعتراض‌شان به شکل مسالمت‌آمیز نیز دفاع می‌کند و افزود که کشورش همواره از حقوق بشر چه در داخل آمریکا و چه در دیگر نقاط جهان دفاع می‌کند.

او در این سخنرانی بار دیگر تصریح کرد که به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.

او با تاکید بر اینکه همچنان به دیپلماسی به عنوان راه حل بن‌بست هسته‌ای با تهران معتقد است گفت که اجازه بازگشت به عقب این روند را نمی‌دهد.

رئیس ‌جمهوری ایالات متحده که صحبت‌های خود در هفتادوهفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد را با انتقاد شدید از تهاجم روسیه به اوکراین آغاز کرد به شدت به سیاستهای توسعه‌طلبانه کرملین نیز تاخت.

بایدن با حمله به برنامه‌ریزی کرملین برای برگزاری رفراندوم در مناطق اشغال شده اوکراین به خشونت مستمر نیروهای نظامی روسیه در اوکراین اشاره کرد و از لزوم استیفای حقوق مردم این کشور دفاع کرد.

بایدن با اشاره به اراده راسخ و خلل‌ناپذیر آمریکا در مبارزه با تروریسم از ادامه تلاش‌ها برای صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها خبر داد و بار دیگر بر طرح «دو کشور برای دو ملت» به عنوان راه حل این مشکل تاریخی اشاره کرد.

در بخش دیگری از سخنانش، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با اشاره به بازپیوستن واشنگتن به پیمان زیست‌محیطی پاریس، از عزم کشورش برای کاهش اثرات تخریب اقلیمی و توسعه انرژی‌های تجدید‌پذیر اشاره کرد. او همچنین تلاش‌های آمریکا برای توزیع واکسن و مقابله با گسترش همه‌گیری کرونا را خاطر نشان کرد و از اهتمام کشورش برای مبارزه با فقر و خشکسالی در جهان خبر داد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.