ایران به‌دنبال ارسال تسلیحات سنگین به روسیه است

0 68روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات ارشد امنیتی آمریکا در گزارشی نوشته است ایران مخفیانه در حال آماده شدن برای افزایش ارسال تسلیحات سنگین به روسیه است.

مقامات بلندپایه نظامی آمریکایی و اروپایی به این روزنامه گفته اند ایران برای نخستین بار می خواهد موشک های زمین به زمین و همچنین پهپادهای تهاجمی به روسیه بفرستد. این افزایش ارسال تسلیحات سنگین ایران به روسیه می تواند خسارتهای شدید تسلیحاتی روسیه را در جنگ علیه اکراین جبران کند.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ارسال هرگونه سلاح به روسیه را در جریان جنگ اکراین رد کرده است. با این حال مقامات امنیتی آمریکا می گویند محموله های تسلیحاتی ایران به روسیه می تواند به ارتش روسیه کمک کند تا شهرهای اوکراین را هدف موشکی قرار دهد.

وزارت دفاع بریتانیا می گوید کمکهای تسلیحاتی ایران می تواند به میزان قابل توجهی خسارت های عظیم تجهیزات نظامی روسیه را جبران کند. روز شنبه زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین گفت روسیه طی چند روز اخیر از پهپادهای ایرانی برای حمله به مناطقی از اوکراین استفاده کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در این باره گزارش کرده بود پهپادهای «شاهد» علیه توپخانه های آمریکایی ارتش اکراین استفاده شده است و زلنسکی گفته است: روسیه ۲۴۰۰ فروند شاهد دیگر را سفارش داده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.