بارش سنگین برف بسیاری از مناطق کالیفرنیا را فلج کرده است و همچنان ادامه دارد

0 9


با وجود کارکردن شبانه‌روزی برف‌روب‌ها در منطقه سن برناردینو - حومه لس‌آنجلس - مقام‌ها می‌گویند بیش از یک هفته برای پاک‌کردن همه معابر و مسیرها زمان لازم است

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

با وجود کارکردن شبانه‌روزی برف‌روب‌ها در منطقه سن برناردینو – حومه لس‌آنجلس – مقام‌ها می‌گویند بیش از یک هفته برای پاک‌کردن همه معابر و مسیرها زمان لازم است

با ادامه بارش برف و هوای سرد در کرانه غربی آمریکا، میلیون‌ها نفر در مناطقی در جنوب کالیفرنیا به علت برف سنگین خانه نشین شده‌اند و حتی در سن برناردینو، حومه لس‌آنجلس، گارد ملی برای کمک فراخوانده شده است.

میلیون‌ها نفر در این ایالت که معمولا زمستان‌های آفتابی و معتدل دارد، هشدارهای مکرر یخبندان دریافت کرده‌اند. در دهها منطقه دولت‌ کالیفرنیا وضعیت اضطراری اعلام کرده‌ و همچنان در حال کمک رسانی به مناطقی است که با توفان‌های زمستانی متعدد در یک هفته گذشته روبرو بوده‌اند.

شبکه خبری سی‌بی‌اس گزارش کرده یک زن ۸۰ ساله در پی فروریختن ایوان خانه‌اش که برف روی آن سنگینی کرده بود، جان باخته است.

بارش سنگین برف در ارتفاعات موجب شده پارک ملی یوسیمیتی که از معروف‌ترین پارک‌های جنگلی آمریکاست، تعطیل و ورودی‌ها آن بسته شود.

رنجرهای یوسیمیتی در حال باز کردن مسیرهای عبور و مرور هستند تا طبیعت‌گردان باقی مانده در این پارک بزرگ هم هر چه زودتر تخلیه شوند.

بارش سنگین برف که رکودهای جدیدی در نقاط مختلف کالیفرنیا بر جای گذاشته، هفته گذشته یوسیمیتی را به تعطیلی کشاند اما قرار بود این پارک معروف امروز – پنجشنبه دوم مارس – بازگشایی شود.

منبع تصویر، Getty Images

روز گذشته گوین نیوزم، فرماندار کالیفرنیا در ۱۳ ناحیه این ایالت وضعیت فوق العاده اعلام کرد تا امکان استفاده از منابع ایالتی و فدرال برای امدادرسانی به ساکنان آنها ممکن شود.

دولت کالیفرنیا حتی از شرکت‌های خصوصی در مناطق دیگر آمریکا هم برای برف‌روبی و باز کردن جاده‌ها کمک خواسته و همچنین شرایط همکاری میان دولت و شرکت‌های خصوصی تامین‌کننده برق در مناطقی که دکل‌ها و شبکه آسیب دیده را در دستور کار قرار داده است.

بنابر آمارهای اعلام شده تا صبح امروز – پنجشنبه دوم مارس – همچنان بیش از ۷۵ هزار ساختمان مسکونی و تجاری بدون برق مانده‌اند.

در منطقه سن برناردینو در حومه لس‌آنجلس، ماشین‌های برف‌روب به طور ۲۴ ساعته مشغول کارند اما مقام‌ها می‌گویند برای پاک کردن همه معابر و مسیرها، ممکن است یک هفته یا بیشتر زمان لازم باشد.

همزمان قرار است نیروهای گارد ملی برای کمک به ساکنان مناطق کوهستانی سن برناردینو، به این منطقه اعزام شوند. این در حالی است که معمولا گارد ملی برای کمک به سوانحی چون آتش‌سوزی گسترده یا شورش و ناآرامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارتفاع برف در برخی مناطق این منطقه به دو متر رسیده است.

بسیاری از ساکنان سن برناردینو که در ارتفاعات کوهستانی این منطقه زندگی می‌کنند خانه‌نشین شده‌اند.

دولت محلی با راه‌اندازی یک خط تلفنی ویژه در تلاش است به آن دسته از ساکنانی که با کمبود غذا، یخ‌زدگی لوله آب و یا ریختن سقف روبرو هستند کمک کند.

یک مقام محلی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته: «ما می‌دانیم که زیر این برف سنگین بسیاری از سقف‌ها دوام نخواهند آورد».

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

جدا از برف سنگین دومتری در حومه لس‌آنجلس که همه چی را زیر خود دفن کرده، بسیاری از ساکنان این مناطق عادت به داشتن پارو و تجهیزات زمستانی برای چنین شرایط جوی را ندارند و عملا در شوک فرو رفته‌‍اند

سازمان هواشناسی آمریکا گفته برای بازگشت به شرایط عادی آب و هوایی در کالیفرنیا، حدود ۴۰ میلیون سکنه آن باید چند روز دیگر صبر کنند. هر چند با توقف بارش برف و درآمدن آفتاب هم دمای هوا همچنان بسیار پایین‌تر از میانگین معمول در اسفندماه کالیفرنیا خواهد بود.

صبح امروز – پنجشنبه – حدود ۱۸ میلیون نفر در کالیفرنیا هشدار یخبندان دریافت کردند.

در سه روز آینده – که شامل آخر هفته هم می‌شود – همچنان قرار است برف ببارد. از جمله حدود ۴۰ سانتیمتر در پارک ملی یوسیمیتی.

مانند یک هفته گذشته، سرمای بی‌سابقه در کالیفرنیا در حالی به صدر اخبار راه یافته که در کرانه شرقی آمریکا و شهری مانند واشنگتن دی‌سی، روز پنجشنبه دمای بهاری بالای ۲۰ درجه سانتیگراد ثبت شد.

بیشتر بخوانیدSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.