بازداشت پروانه و پوران ناظمی «بدون حکم قاضی» در بیمارستان مهرگان کرمان

0 10پوران ناظمی، فعال حقوق بشر که به‌تازگی به طور موقت از زندان آزاد شده بود، بار دیگر به همراه خواهرش پروانه بازداشت شد.

مهشید ناظمی، خواهر پوران و پروانه ناظمی، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا تأیید کرد که پوران ناظمی روز چهارشنبه ۱۲ بهمن در حالی که در بیمارستان مهرگان کرمان در حال مراقبت از پدرش به عنوان همراه بوده، توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت شده است.

به گفته مهشید ناظمی، از آن جا که آقای ناظمی در بیمارستان بستری است و به همراه و مراقب نیاز دارد، پوران ناظمی با خواهرش پروانه تماس گرفت تا او برای مراقبت از پدرشان به بیمارستان برود، اما وقتی به آن جا رسید،‌ مقامات امنیتی جمهوری اسلامی پروانه ناظمی را نیز با خود بردند.

پوران ناظمی در این ویدئو در حالی که مأمور نیروی انتظامی برای بازداشت او بر بالین پدرش آمده، می‌گوید: «حالا که آمده‌اید او را بترسانید و جانش را بگیرید، من همین جا می‌مانم و از این جا تکان نمی‌خورم.»

این مدافع حقوق بشر، در حالی که حجاب اجباری بر سر ندارد، از فردی که بدون داشتن حکم برای بازداشت او آمده می‌خواهد تلفن کلانتری را بگیرد تا با رئیسش صحبت کند.

خانم ناظمی می‌گوید: «مگر تا حالا بدون حکم قاضی کسی را جایی برده‌اند؟ من می‌توانم بدون این که بدانم شما کی هستید و مرا کجا می‌برید با شما بیایم؟»

مهشید ناظمی با تأیید خبر بازداشت این دو خواهر، به صدای آمریکا گفت که در حال حاضر پدرشان «بدون همراه» در بیمارستان مانده است و نگران او هستند.

پیشتر، یک منبع نزدیک به خانواده ناظمی، سه‌شنبه ۲۰ دی به بخش فارسی صدای آمریکا گفته بود که پوران ناظمی «دوشنبه ۱۹ دی چندین ساعت در سازمان اطلاعات سپاه مورد بازجویی قرار گرفته» و از این فعال حقوق بشر در مورد «ارتباط با خبرگزاری‌های خارج کشور و دلیل ارتباط و حمایت او از جامعه ال‌جی‌بی‌تی پرسش‌هایی شده است.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.