بازدید بیش از ۵ هزار و پانصدنفر از خانه‌موزه‌های سیمین و جلال و اخوان ثالث

0 14


 مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به بازدید ۵هزار و ۷۰۰ نفر از شهروندان در ایام نوروز از خانه موزه سیمین و جلال و خانه موزه اخوان ثالث اشاره کرد.

 مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به بازدید ۵هزار و ۷۰۰ نفر از شهروندان در مدت ۷ روز  از ایام نوروز از خانه موزه سیمین و جلال و خانه موزه اخوان ثالث اشاره کرد.

وحید رضا  انارکی محمدی با اشاره به اینکه طی تعطیلات نوروز روزانه بیش از ۸۰۰ نفر از این دو خانه موزه بازدید کردند، گفت:

 از ۵ تا ۱۱ فروردین ماه، ۵ هزار و ۷۰۰  نفر از شهروندان، خانه موزه های سیمین و جلال و اخوان ثالث را به‌عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند که این امر نشانه اقبال اهالی فرهنگ و اقشار مختلف جامعه از مراکز فرهنگی است.

وی با بیان این مطلب که از این تعداد ۸۰۰ نفر به‌صورت رایگان از این مجموعه ها بازدید کردند، ادامه داد:

نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۴۲ درصدی بازدیدکنندگان (هزار و ۷۰۰ نفر)  از مجموعه‌های خانه موزه سیمین و جلال و اخوان ثالث بودیم.

انارکی محمدی بیان داشت:

حفظ و نگهداشت این آثار ملی، با برگزاری نشست‎ها و اتفاق‌های ادبی و فرهنگی می‌تواند درشعر و ادبیات معاصرتاثیر گذار بوده و به مکانی برای فعالیت‌ها و تولیدات خلاق فرهنگی هنری تبدیل شود.

انارکی محمدی با اشاره به اینکه بزرگداشت مفاخر هر کشوری نمایش فرهنگ و شکوه آن کشور است، اظهار کرد:

با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق، می‌توان هرچه بهتر و بیشتر از این ظرفیت برای ارتقای سطح فرهنگ جامعه استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه خانه موزه مشاهیر و نویسندگان، اصالت و هویت شهرها محسوب می‌شوند، گفت:

یکی از رویکردهای اصلی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در سال ۱۴۰۲ حفظ، احیا و بهره‌برداری هرچه بهتر از خانه مشاهیر است.

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور در برگیرنده کلیه آثار پژوهشی و تحقیقاتی، یادمان‌ها، هدایا، دست‌نوشته‌ها، کتب و مجلات، تصاویر و فیلم‌ها و گفتگوها و دیگر آثار مادی و معنوی مرتبط با جلال و سیمین است که توسط تیم‌های تحقیقاتی، ادیبان، فرهیختگان، دانشمندان، نزدیکان، آشنایان و دوستان جلال و سیمین در اختیار این مجموعه قرار گرفته تا به‌صورت یک‌پارچه، منسجم و متمرکز به پویشگران ادبی و علمی و همچنین بازدیدکنندگان عمومی و علاقه‌مند به جلال و سیمین، امکانات وسیعی را در جهت آشنایی، شناخت شخصیت و دیدگاه جلال و سیمین دانشور ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه مرمت و بازسازی منزل جلال آل احمد و سیمین دانشور و اخوان ثالث  با حفظ هویت این بناهای فرهنگی و مطابق با اصول علمی مرمت ابنیه تاریخی انجام شده است، گفت:

این مجموعه‌ها از قابلیت‌های لازم برای تبدیل شدن به پاتوق فرهنگی برای اهالی هنر و ادبیات برخودار است.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.