با تور مجازی از شبه جزیره کولا دیدن کنید

0 77


کولا نام شبه‌جزیره‌ای بسیار سرد و دیدنی در شمال غرب روسیه است. از این منطقه می‌توان شفق‌های قطبی را تماشا کرد.

شبه‌ جزیره کولا شمالی‌ترین منطقه غربی روسیه است که قسمت عظیمی از استان مورمانسک را در این کشور تشکیل می‌دهد. شبه‌جزیره کولا به‌طور کامل در مدار شمالگان قرار دارد و از شمال به‌دریای بارنتس و از سمت شرق و جنوب شرقی به‌دریای سفید می‌رسد. این شبه‌جزیره حدودا ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و ۸۸۰ هزار نفر در آن ساکن هستند.

قرارگیری شبه‌جزیره کولا در مدار شمالگان و در مسیر جریان‌هایی مثل گلف‌استریم، این منطقه را به‌جایی واقعا زیبا و مملو از جاذبه‌های طبیعی بدل کرده است. همراه کجارو باشید تا در قالب یک تور مجازی، به‌ شبه‌جزیره کولا سفری داشته باشیم و از «نورهای شمالی» دیدن کنیم.

روشنایی‌های زیبای لایه‌های مختلف کره زمین که در شبه‌جزیره کولا به‌صورت نورهای آبی و سبز دیده می‌شوند، با نام «نورهای شمالی» معروف‌ شده‌اند. با اینکه این منظره‌ها همان «شفق های قطبی» معروف هستند، شبه‌جزیره کولا این فرصت را فراهم کرده که بدون سفر به قطب، بتوانیم شفق‌های قطبی را تماشا کنیم. دیدن شفق قطبی در سایر نقاط جهان به‌جز قطب‌ها، امری بسیار سخت است؛ چراکه باید در فصل مناسب، در نقطه‌ای مناسب از زمین قرار بگیریم و بتوانیم این پدیده را تماشا کنیم.

در ماه‌هایی مثل مارس یا فوریه می‌توان برای دیدن شفق‌های قطبی تلاش کرد؛ اما نکته اینجا است که باید مکانی را پیدا کنیم که آسمانی کاملا صاف و خارج از آلودگی‌های دودی و زیستی باشد. برای همین، «استان مورمانسک» یکی از بهترین گزینه‌های ممکن جهت انجام چنین کاری است؛ اما استان نام‌برده به‌اندازه‌ای زیبا و دیدنی است که «نورهای شمالی» تنها یکی از زیبایی‌های آن محسوب می‌شود.

شفق‌ها قطبی شبه‌جزیره کولا

تصویر از بلاگ Airpano

استان مورمانسک در شبه‌جزیره کولا یک منطقه بسیار سرد به‌حساب می‌آید. اگر برای تماشای نورهای شمالی این منطقه می‌خواهید به‌آن سفر کنید، هرگز نباید پوشیدن لباس‌های گرم و زمستانی را فراموش کنید؛ گرچه به‌لطف تورهای مجازی از خانه به‌راحتی می‌توانیم به‌مناطق مختلف جهان سفر کنیم.

کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.