با تور مجازی از پل گلدن گیت دیدن کنید

0 20


پل گلدن گیت نماد شهر سانفرانسیکو است. پلی که ساخت‌ آن جان حدودا ۳۰ کارگر را به‌خطر انداخت. یک سازه باشکوه که در میان سازه‌های برتر هزاره قرار گرفته است.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ به‌روزرسانی شده است.

سانفرانسیکو یکی دیگر از شهرهای معروف آمریکا است که قطعا نام‌ آن را شنیده‌اید. سانفرانسیکو در کنار شهرهایی همچون نیویورک و شیکاگو، از جمله بزرگ‌ترین و پرجاذبه‌ترین شهرهای آمریکا است که حضور پررنگ آن در کتب درسی یا رسانه‌های جمعی مثل سینما و تلوزیون، توجه مردم دنیا را به‌خود جلب کرده است.

شهر سانفرانسیکو جاذبه‌های بسیاری را برای گردشگران‌ خود ترتیب داده است. از زیبایی‌های طبیعی و اقلیمی گرفته تا جاذبه‌های فرهنگی و هنری. پل «گلدن گیت» بدون شک مهم‌ترین جاذبه شهر سانفرانسیکو به‌حساب می‌آید. یک پل معلق باشکوه که به‌مدت چهار سال و با هزینه ۳۵ میلیون دلار ساخته شد و از آن به‌عنوان مسیر وصل‌کننده کالیفرنیا به سانفرانسیکو یاد می‌شود. همراه کجارو و این قسمت از تورهای مجازی باشید که در آن قرار است از پل گلدن گیت دیدن کنیم.

فرآیند ساخت پل گلدن گیت در تاریخ ۵ ژانویه سال ۱۹۳۳ میلادی آغاز شد. روندی که ابتکار جوزف استراس به شمار می‌رود؛ استراس قبل از پل گلدن گیت، حدود ۴۰۰ پروژه «پل متحرک» را مدیریت کرده و تحویل داده بود. کنار جوزف استراس، تیم اصلی طراحی و مهندسی پروژه را ایرونیگ مارو، مهندس چالرز التون و لئون مویسیف تشکیل می‌دادند.

فرآیند ساخت پل گلدن گیت با چالش‌های فراوانی همراه بوده است. در زمان ساخت این پل حدود ۳۰ کارگر از آن سقوط کردند که ۱۹ نفر از آنان با کمک تورهای محافظتی، جان سالم به‌در بردند. ۱۲ کارگر در تاریخ ۱۷ فوریه سال ۱۹۳۷ از روی پل سقوط کردند و چند داربست نیز همراه با ‌آنان به‌پایین پرتاب شد. به‌علت سنگین بودن داربست‌ها، حتی تورهای محافظتی نیز نتوانستند از جان کارگران حراست کنند و تنها دو تن از این افراد نجات پیدا کردند.

ساخت پل گلدن گیت در ماه آوریل سال ۱۹۳۷ میلادی به‌پایان رسید و در تاریخ ۲۶ مه همان سال، پل نام‌برده در دسترس عموم مردم قرار گرفت. تاسیس پل گلدن گیت حدود ۳۵ میلیون دلار هزینه در بر داشت. نکته جالب پیرامون تاسیس پل گلدن گیت، این است که پل مذکور  زودتر از موعد مقرر و با هزینه‌ای کمتر (۱٫۳ ملیون دلار) از ملبغ مورد انتظار سرمایه‌گذاران، آماده بهره‌برداری شد.

نمایی زیبا از پل گلدن گیت در سانفرانسیکو

تصویر از بلاگ Funonline.in

پل گلدن گیت روی تنگه گلدن گیت نصب شده است و نام‌ آن هم دقیقا به همین دلیل انتخاب شده است. پل نام‌برده با طول یک هزار و ۳۰۰ متر، طولانی‌ترین پل معلق دنیا محسوب می‌شود. پلی که حالا نماد شهر سانفرانسیکو نیز به‌حساب می‌آید. این پل با ارتفاع ۶۷ متری از سطح آب‌های آزاد در کنار وزن ۸۸۷ هزار تنی خود، یکی از سازه‌های باشکوه در تاریخ مهندسی کشور آمریکا است. پل گلدن گیت در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۱ توسط انجمن مهدسان عمران آمریکا در کنار سازه‌هایی همچون کانال پاناما و ساختمان امپایر استیت به‌عنوان یکی از «بناهای هزاره» معرفی شد.

از طریق این تور مجازی می‌توانید به‌پل گلدن گیت سفر کنید. کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.