با تور مجازی به‌ معبد سرنوشت در پالائو سفر کنید

0 45


معبد سرنوشت، منطقه‌ای اسرارآمیز و مرگ‌بار در اعماق آب‌های پالائو است که با نام‌هایی مثل دره مرگ شناخته می‌شود. بازدید از این منطقه تنها برای غواصان حرفه‌ای امکان‌پذیر است.

جمهوری پالائو یک کشور جزیره‌ای در اقیانوس آرام به‌حساب می‌آید که در ۸۰۰ کیلومتری شرق فیلیپین واقع شده است. پالائو در ۳,۲۰۰ کیلومتری جنوب شهر توکیو قرار دارد. این کشور ۲۱ هزار نفر جمعیت دارد؛ جمعیتی که در ۲۵۰ جزیره مختلف پالائو پراکنده‌اند.

پالائو چشم‌اندازهای پرتعدادی را در خودش جای داده است. از مناطق دریایی و ساحلی گرفته تا چشم‌اندازهای جنگلی و مناطق زیر دریا، همگی از جاذبه‌های این سرزمین زیبا و اسرارآمیز به‌حساب می‌آیند. در این قسمت از تورهای مجازی کجارو می‌خواهیم به‌معبد سرنوشت (Temple of Doom) سفر کنیم. منطقه‌ای زیبا، اسرارآمیز و مرگ‌بار که در اعماق آب‌های پالائو واقع شده است. 

یکی از دیدنی‌ترین نقاط مجمع‌الجزایر پالائو، «ناحیه‌ آبی» نام دارد. ناحیه آبی تقریبا در خارج از محدوده جزایر پالائو واقع شده و از آنجایی که چه از زیر آب و چه از سطح آب به‌شدت رنگ آبی را منعکس می‌کند، با این نام مشهور است. قسمتی از ناحیه آبی از چهار چاه با عمق ۱۰ متر تشکیل شده است. این بخش که با نام «حفره‌های آبی» شناخته می‌شود، دارای چهار چاه ۱۰ متری است که پایان به‌یک غار می‌رسند. این غار در عمق ۲۰ متری (مجموعا در عمق ۳۰ متری از سطح آب) خود دارای دو خروجی مختلف است؛ غاری که آن را با نام «معبد سرنوشت» می‌شناسیم.

معبد سرنوشت (Temple of doom) تقریبا در عمق ۲۵ متری سطح آب‌های ناحیه آبی مجمع‌الجزایر پالائو قرار دارد. بازدید از معبد سرنوشت معمولا به‌عموم گردشگران توصیه نمی‌شود چراکه تنها غواصان باتجربه می‌توانند بدون دردسر از این ناحیه بازدید کنند. بعد از مرگ سه غواص ژاپنی در این منطقه، نام «معبد سرنوشت» روی جاذبه مد نظر گذاشته شد. البته که برخی هم از این جاذبه با عنوان «حفره مرگ» یاد می‌کنند. تنها غواصانی که مدرک غواصی (مخصوصا تاییدیه توانایی کاوش غارهای دریایی) را داشته باشند، می‌توانند از این جاذبه بازدید کنند.

دره سرنوشت در پالائو

معبد سرنوشت یک مکان به‌شدت ساکت و تاریک است که معماری خاص و آرامش عجیبی که بر آن حاکم می‌شود، فضایی عجیب و خواستنی را برای بازدیدکنندگانش می‌سازد. رفتن به‌اعماق این معبد مترادف است با کاوش در عمق حدودا ۲۰ تا ۳۵ متری دریا که‌هم‌زمان خطرناک است و حس کنجکاوی را هم تحریک می‌کند! در اعماق این منطقه دیگر به‌سختی می‌توان راه خروج را تشخیص داد. در اعماق دره سرنوشت می‌توان بقایای حیواناتی مثل لاک‌پشت‌های دریایی را پیدا کرد.

معبد سرنوشت هرگز مکانی نیست که عموم توریست‌ها بتوانند از آن بازدید کنند. پیچیدگی‌های معماری زیر آب و قرارگیری این جاذبه‌ اسرارآمیز در اعماق دریا کاری کرده تا فقط غواصان حرفه‌ای بتوانند از آن بازدید کنند؛ اما به‌لطف تور مجازی کجارو، همگی می‌توانیم از چنین فضایی دیدن کنیم! کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.