برای توقف ایران از رسیدن به سلاح هسته‌ای، همه گزینه‌ها روی میز است

0 14وزیر خارجه ایالات متحده در آستانه سفر به اسرائیل گفت که برای ممانعت از دسترسی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای، همه گزینه‌ها روی میز است.

آنتونی بلینکن روز یکشنبه در گفتگو با رسانه العربیه گفت آقای بلینکن تاکید کرد که ترجیح می دهد برنامه هسته ای ایران از طریق مذاکره متوقف شود ولی همه گزینه ها برای جلوگیری از اتمی شدن ایران در دست بررسی است.

این اظهارنظر وزیر خارجه آمریکا چند ساعت بعد از حمله به تاسیسات نظامی جمهوری اسلامی در اصفهان است. حمله‌ای که هرچند مقامات تهران سعی در ناچیز بودن آن دارند، اما وال استریت جورنال گزارش داد انفجارهای مرکز نظامی جمهوری اسلامی در اصفهان توسط اسرائیل انجام شده است.

اسرائیل درباره حمله به تاسیسات اصفهان تاکنون سکوت کرده اما پیش از این در چند سال اخیر، مواضع جمهوری اسلامی بخصوص در سوریه و عراق را مورد هدف قرار داد. همچنین دو سال پیش نیویورک تایمز گزارش داد که اسرائیل پشت ماجرای کشتن محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و دانشمند ارشد هسته‌ای ایران بود.

آقای بلینکن روز یکشنبه وارد مصر شد و قرار است دوشنبه و سه‌شنبه در اسرائیل باشد. او در اورشلیم با مقامات اسرائیلی و در رام الله با مقامات فلسطینی دیدار خواهد کرد. در روزهای اخیر دور جدیدی از تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها روی داده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.