برنامه‌ریزی جدید وزارت میراث برای گردشگران طبقه متوسط و متوسط به پایین

0 16


وزیر میراث فرهنگی از برنامه‌ریزی جدید برای گردشگران طبقه متوسط و متوسط به پایین خبر داد.

 وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اینکه آژانس‌های مسافرتی خط مقدم گردشگری هستند از برنامه‌ریزی جدید برای گردشگران طبقه متوسط و متوسط به پایین خبر داد.

سید عزت‌الله ضرغامی با بیان اینکه آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی خط مقدم گردشگری هستند، گفت:

اقدامات شما بسیار بزرگ، ارزشمند، آرمانی، فرهنگی و اقتصادی است.

وی با بیان اینکه دنیا باید با ایران آشنا شود، گفت:

راهی جز این وجود ندارد بنابراین برای مقابله با ایران‌هراسی و ترویج انقلاب اسلامی و حرکت مردم هیچ راهی نداریم جز اینکه دنیا و حتی برخی از رسانه‌های جهت دار جهانی از خارج بیایند داخل و ایران را ببیند و خودشان باور کنند؛ حتی اگر مشکلات عدیده‌ای هم در مسیر گردشگری کشورمان وجود داشته باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه دریچه جدیدی در حوزه گردشگری مانند روسیه و چین باز شده است، تصریح کرد:

من توقعم از شما همکاران عزیز این است که برای این ظرفیت‌های جدید برنامه‌ریزی کنید.

وی با اشاره به اینکه گردشگری داخلی در نوروز افزایش داشت، گفت:

متأسفانه بر اساس آمار و بررسی‌های موجود، مراکز اقامتی سطح بالا ضریب اشغال خیلی خوبی داشتند اما با اینکه تعداد گردشگران افزایش داشته مراکز اقامتی پایین‌تر ضریب اشغال نزولی داشتند و این مسئله اصلاً قابل‌قبول نیست.

ضرغامی ادامه داد:

 احساس می‌شود که ضریب جینی افزایش یافته و آن افرادی که بحث مالی خوبی دارند به‌خوبی می‌توانند سفر بروند و طبقه متوسط و متوسط به پایین متأسفانه حتی نتوانستند از امکانات اقامتی ارزان‌تر استفاده کنند در حالی که گردشگری حق همه آن‌ها است و اقامتگاه‌های مربوطه نیز ظرفیت‌های خالی زیادی داشتند.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.