برگزاری آیین هفتمین روز کشته شدن مهرشاد شهیدی؛ معترضان: «سیدعلی سرنگونه»

0 20هم‌زمان با گسترش اعتراضات سراسری در ایران و برگزاری مراسم چهلم شماری از کشته‌شدگان سرکوب اعتراضات، از جمله حدیث نجفی و پارسا رضادوست، آیین هفتمین روز کشته شدن مهرشاد شهیدی، جوان ۱۹ ساله، در اراک برگزار شد.

شمار قابل توجهی از شهروندان روز پنج‌شنبه ۱۲ آبان در مراسم هفتم مهرشاد شهیدی در اراک شرکت کردند و شعار دادند: «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه»

زنان و مردان حاضر در این مراسم، شعار «هیز تویی هرزه تویی، زن آزاده منم» را مقابل‌خوانی کردند.

همچنین شعار «آزادی، آزادی، آزادی» از سوی شرکت‌کنندگان در این سوگواری عمومی بر مزار مهرشاد شهیدی سر داده شد.

مهرشاد شهیدی، جوان ۱۹ ساله اهل اراک، هنرمند و سرآشپز بود. در روزهای گذشته ویدئویی از او در سن ۱۱ سالگی توجه کاربران را در رسانه های اجتماعی به خود جلب کرد که ترانه «ترس» شادمهر عقیلی را بازخوانی می‌کند.

  • آخرین آمار جان‌باختگان

بنا بر آخرین آمار قربانیان سرکوب اعتراضات سراسری جاری در ایران، تاکنون دست‌کم ۲۹۸ تن از جمله ۴۷ کودک زیر ۱۸ سال کشته شده‌اند.

  • اختلال در اینترنت

اختلال و قطعی اینترنت در مناطق مختلف کشور گزارش شده است.

بنا بر گزارش وب‌سایت دیجیاتو، افزایش فیلترینگ علاوه بر کاهش دسترسی کاربران، موجب شده درآمد شرکت‌های فروشنده اینترنت کم شود.

مدیرعامل شرکت شاتل، یک سرویس ارائه اینترنت در ایران، گفته است در فیلترینگ اپراتورهای ثابت و همراه «تبعیض» وجود دارد و آن را «شک‌برانگیز و مشکل‌ساز» خوانده است.

  • اعتراضات سراسری

دور جدید اعتراضات از ۲۵ شهریور آغاز شده و در همه استان‌های کشور جریان داشته است.

در جریان این دور اعتراضات که پس از مرگ تحت بازداشت مهسا (ژینا) امینی از سر گرفته شده است، تا کنون شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «زن، زندگی، آزادی»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «فتنه ۵۷، عامل هر فلاکت»، «این آخرین پیامه، هدف خود نظامه»، «آذربایجان بیدار است، حامی کردستان است»، «کردستان، چشم و چراغ ایران»، «کشتن برای روسری، تا کی چنین خاک بر سری»، «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری»، «فکر نکنید امروزه، قرار ما هرروزه»، «شاه‌چراغ رکس دیگه است، اینم یه نیرنگ دیگه است»، «همونی که چلاقه، قاتل شاه‌چراغه»، «می‌کشم، هر آنکه خواهرم کشت»، «هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه»، «زاهدان، چشم و چراغ ایران»، «وای به روزی که مسلح شویم»، «رضا شاه،‌ روحت شاد» داده شده است.

* صدای آمریکا در حال حاضر نمی‌تواند صحت همه ویدیوها و گزارش‌ها را به طور مستقل تأیید کندSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.