برگزاری جشنواره گل‌محمدی در بردسیر کرمان

0 12


روز جمعه دوم تیر ماه پانزدهمین جشنواره گل محمدی لاله‌زار بردسیر، در سایت گردشگری منطقه برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خبر از برگزاری پانزدهمین جشنواره گل محمدی لاله‌زار بردسیر، در روز جمعه دوم تیرماه در سایت گردشگری این منطقه داد.

فریدون فعالی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، گفت:

برای حضور بیشتر مردم در این جشنواره تورهای گردشگری راه‌اندازی می‌شود. انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال نیز شاهد حضور گسترده علاقه‌مندان به طبیعت در منطقه گردشگری لاله‌زار باشیم.

فعالی گفت:

برگزاری این جشنواره علاوه بر آورده اقتصادی، موجب بسترسازی مناسب فرهنگی در زمینه حفاظت از محیط زیست و مناطق بکر گردشگری همچون لاله‌زار برای مردم و گردشگران می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود:

با توجه به اینکه لاله‌زار منطقه گردشگری بوده و تعداد زیادی از گردشگران و مردم استان کرمان به این منطقه سفر می‌کنند، بنابراین می‌طلبد بر تعداد اقامتگاه‌های این منطقه افزوده شود.

وی ادامه داد:

تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری برای اجرای تورهای گروهی به مقصد لاله‌زار اعلام آمادگی کرده‌اند که از مردم دعوت می‌شود در این جشنواره شرکت کنند.

برپایی آیین گلاب‌گیری، عرضه و فروش محصولات و تولیدات سنتی و محلی از برنامه‌های جنبی ججشنواره گل محمدی در بردسیر خواهد بود. فعالی در این خصوص خاطرنشان کرد:

در روز برگزاری جشنواره، برپایی غرفه‌های صنایع دستی، برنامه‌های خاص ورزشی از جمله پرواز با پاراگلایدر، قایق‌رانی، طناب‌کشی، مسابقات بومی و محلی و برپایی سیاه چادر عشایری را نیز خواهیم داشت.

منطقه لاله زار در ۸۰ کیلومتری شرق بردسیر و ۱۲۰ کیلومتری کرمان قرار دارد که یکی از خوش آب و هواترین مناطق ایران محسوب می‌شود و سالانه افراد زیادی برای بهره بردن از این زیبایی و آب و هوای خوش به این منطقه سفر می‌کنند.

این منطقه در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و خانه‌های مسکونی که در این منطقه ساخته شده‌، مرتفع‌ترین مناطق مسکونی کشور است و به همین علت به این منطقه بام کرمان نیز گفته می‌شود.

منطقه لاله زار محل تولد مرغوب‌ترین گل‌های محمدی در جهان است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.