برگزاری دومین نشست «یک عمرتجربه» در کاخ نیاوران

0 41


دومین نشست «یک عمر تجربه» با حضور رسول وطن دوست از مفاخر میراث فرهنگی کشور در مجموعه نیاوران برگزار می‌شود.

دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی «یک عمر تجربه» با حضور چهره فاخر میراث فرهنگی کشور در سال ۱۴۰۲، دکتر رسول وطن دوست، دوشنبه ۲۶ تیرماه در مجموعه نیاوران برگزار می‌شود.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با هدف استفاده از تجربیات خبرگان حوزه میراث فرهنگی نشست هایی را تدارک دیده و از مفاخر، پیشکسوتان و چهره های ماندگار میراث فرهنگی دعوت می‌کند تا داشته‌هایشان را در قالب سخنرانی و پرسش و پاسخ دراختیار مخاطبان قرار دهند.

بر همین اساس دومین نشست از سلسله نشست‌های یاد شده با حضور رئیس کنونی گروه حفاظت و مرمت ایکوم، پژوهشگر و مرمت گر آثار و اشیای تاریخی، دکتر رسول وطن دوست برگزار می‌شود.

رسول وطن‌دوست دکترای حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی از دانشگاه لندن، مدرس دانشگاه و بنیان‌گذار پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی است.

او که از کارشناسان برجسته‌ یونسکو در زمینه‌ حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی بوده است، چندین بار به عضویت شورای مرکز بین‌المللی مطالعه، حفاظت و مرمت دارایی‌های فرهنگی و شورای اجرایی و کمیته‌های فنی شورای جهانی یادمان‌ها و محوطه‌ها (ایکوموس) انتخاب شده و در کمیته‌های منطقه‌ای و بین‌المللی میراث فرهنگی نیز عضویت دارد.

وطن‌دوست در عرصه‌ علمی و آموزشی نیز حضوری فعال و چشمگیر داشته و به‌عنوان یکی از مؤسسان و پدیدآورندگان برنامه‌های آموزشی رشته‌ حفاظت و مرمت آثار فرهنگی و تاریخی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده‌های کشور از سال ۱۳۵۵ شناخته شده است.

نشست یاد شده روز دوشنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۰صبح در سالن کنفرانس مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) تشکیل می‌شود و شرکت عموم علاقه‌مندان در آن آزاد است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.